Triola Kamplin Fest - Easy Going: Dino Ivelja Quartet

Triola Kamplin Fest naziv je manifestacije koja se, u organizaciji Turističke zajednice Grada Krka, tijekom lipnja, srpnja i kolovoza, odvija na slikovitom Trgu Kamplin u gradu Krku, a kojoj je zadaća promocija glazbe, obogaćivanje turističke ponude te, u konačnici, poboljšanje kvalitete života lokalnog stanovništva. Budući da je program manifestacije podijeljen na tri tematska dana, otud i ideja da ju se nazove prema glazbenoj figuri koja označava tri tona što čine skladnu cjelinu. U slučaju krčke triole to je C dur kojeg tvore: C, E i G, a to su, ujedno, i početna slova triju cjelina: [C] Celebrate Local, [E] Easy Going i [G] Good Vibes. Prvom su obuhvaćena tri utorka posvećena različitim vidovima tradicijske glazbe, drugom tri četvrtka dodijeljena jazzu, swingu i countryju, a trećom tri subote, uz atraktivne bendove, namijenjene vrhunskoj zabavi i uživanju!

U sklopu Triola Kamplin Festa, prva od tri Easy Going večeri, 07. srpnja, posvećena je jazzu, i to uz koncertno predstavljanje Dino Ivelja Quarteta. Ovaj ansambl, okupljen 2019. godine, čine glazbenici mlađe generacije Dino Ivelja (na bas gitari), Zvonimir Radišić (na gitari), Luka Vrbanec (na saksofonu) i Leonard Berisha (na bubnjevima), koji su prošle godine objavili i svoj album prvijenac Šilo meka jazza ispunjen autorskim skladbama baziranim na modernom jazzu. Međutim, posve u skladu motom večeri, u čijem su fokusu laganije, ljetu primjerene, melodije, pored autorskih skladbi na njihovom će se repertoaru sigurno naći i pokoji jazz standard velikih umjetnika kao što su Herbie Hancock, Bill Evans, Horace Silver ili Charles Mingus.