Triola Kamplin Fest - Celebrate Local: Kulturno-umjetničko društvo Vrh, Klapa Vejanke i Karin Kuljanić

Triola Kamplin Fest naziv je manifestacije koja se, u organizaciji Turističke zajednice Grada Krka, tijekom lipnja, srpnja i kolovoza, odvija na slikovitom Trgu Kamplin u gradu Krku, a kojoj je zadaća promocija glazbe, obogaćivanje turističke ponude te, u konačnici, poboljšanje kvalitete života lokalnog stanovništva. Budući da je program manifestacije podijeljen na tri tematska dana, otud i ideja da ju se nazove prema glazbenoj figuri koja označava tri tona što čine skladnu cjelinu. U slučaju krčke triole to je C dur kojeg tvore: C, E i G, a to su, ujedno, i početna slova triju cjelina: [C] Celebrate Local, [E] Easy Going i [G] Good Vibes. Prvom su obuhvaćena tri utorka posvećena različitim vidovima tradicijske glazbe, drugom tri četvrtka dodijeljena jazzu, swingu i countryju, a trećom tri subote, uz atraktivne bendove, namijenjene vrhunskoj zabavi i uživanju!

Druga Celebrate Local večer koja će se, u sklopu Triola Kamplin Festa, održati 12. srpnja, donosi nastupe Kulturno-umjetničkog društva Vrh, Klape Vejanke i Karin Kuljanić.

Uz jedne od čuvara otočnog folklornog nasljeđa, Kulturno-umjetničko društvo Vrh, publika će moći doživjeti pučku glazbu specifičnog sloga koja se izvodi na sopelama, drvenom tradicijskom glazbalu prodornog zvuka, narodnim plesovima – tancima, ali i kompleksnoj ljepoti narodnih nošnji. Jedina ženska klapa na otoku Krku – Klapa Vejanke, koja dans broji sedam članica, predstavit će se tradicionalnim klapskim numerama, ali i ženskom višeglasju prilagođenim obradama popularnih pjesama različitih žanrova. Ovaj otočanima već dobro znani pjevački kolektiv na okupu, kako same kažu, drži ljubav prema pjesmi i neporecivi klapski duh. Program će zaključiti nastup Karin Kuljanić, višestruke pobjednice Melodija Istre i Kvarnera, ali i apsolutne pobjednice ovogodišnjeg, nedavno održanog, izdanja tog popularnog festivala, koja je 2021. proslavila više od 25 godina bavljenja glazbom. Ova miljenica kvarnerske publike, lirskog glasa i posebnog senzibiliteta, svojom glazbom prenosi životne priče, najčešće, motivirane ljubavlju prema ljudima, običajima i tradiciji, o čemu svjedoči i najrecentnija pobjednička kompozicija Fala ti na jubavi za koju je glazbu napisao Goran Šarac, tekst Robert Pilepić, a aranžman načinio Aleksandar Valenčić.