Tribina: Mnoge stvari mogu čekati, djeca ne mogu

DAMDOM, udruga udomitelja djece s područja Primorsko-goranske županije, u suradnji s Centrom za pružanje usluga u zajednici Izvor iz Selca i Centrom za socijalnu skrb Grada Krka, organizira tribinu pod nazivom Mnoge stvari mogu čekati, djeca ne mogu, koja će se 23. travnja 2015. godine, s početkom u 18.00 sati, održati u Velikoj vijećnici Grada Krka.

Zadaća ove tribine jest da se javnost upozna s jednim od najhumanijih načina da se djeca iz razorenih i disfunkcionalnih obitelji socijaliziraju, pravilno odgoje i što kvalitetnije pripreme za nastavak života. Pored općih pitanja vezanih za udomiteljstvo, očekuje se kako će tijekom rasprave biti dotaknute i ostale, uglavnom široj javnosti nepoznate, pojedinosti, od načina kako se postaje udomiteljem, preko problema s kojima se susreće udomljeno dijete, ali i udomitelj u školi, vrtiću ili društvu, uopće, pa sve do dužine vremena boravka djece u udomiteljskoj obitelji.