Svojim najboljim fotografijama aplicirajte na natječaj Volim svoju županiju

Promocija prirodnih ljepota i kulturne baštine iz svih hrvatskih županija, s naglaskom na zanimljive detalje, te poticanje snažnijeg regionalnog identiteta ciljevi su nagradnog fotografskog natječaja što ga je pod geslom Volim svoju županiju po peti put za redom inicirala Hrvatska zajednica županija.

Ovim se natječajem, stoga, pozivaju svi fotografi, bilo profesionalci ili amateri, da sami stvore sliku o svojoj županiji kao destinaciji atraktivnoj novomedijskim alatima. Najbolje fotografije tako će se nagraditi, i to u dvije kategorije: prema broju prikupljenih lajkova na internetskoj stranici Volim svoju županiju, što se omogućuje prijavom putem Facebook profila, te prema izboru stručnog žirija u čijem su sastavu ove godine Nikša Miletić, Kristijan Toplak, Morana Kiš i profesionalna fotografkinja Mare Milin u svojstvu predsjednice. Fotografije moraju biti snimljene isključivo na području Republike Hrvatske, poštujući njezine prirodne i kulturne ljepote, a svaki autor može aplicirati s najviše tri rada koji se prijavljuju isključivo online, točnije jednostavnom registracijom putem internetske stranice Volim svoju županiju.

Pravo sudjelovanja u natječaju nemaju sudionici koji su u njegovim prethodnim izdanjima, između 2016. i 2019. godine, osvojili jednu od nagrada za prvo mjesto u kategoriji fotografije s najviše lajkova, odnosno dijeljenja.

Fotografije se zaprimaju najkasnije do 15. svibnja 2020. godine, a dodajmo kako najbolje među njima čine postav putujuće izložbe koja, s ciljem buđenja regionalnog identiteta, obilazi županije. Svi ostali detalji zajedno s uvjetima natječaja mogu se pronaći na internetskim stranicama i Facebook profilu Hrvatske zajednice županija.