Svjetski dan učitelja: Srednjoj školi Hrvatski kralj Zvonimir dodijeljeno novo županijsko priznanje

Povodom Svjetskog dana učitelja, 05. listopada 2021. godine, u Pomorskom i povijesnom  muzeju Hrvatskog primorja u Rijeci uručene su nagrade najuspješnijim odgojno-obrazovnim djelatnicama i ustanovama na području Primorsko-goranske županije.

Ovogodišnji su laureati i laureatkinje: Nevia Grbac, profesorica matematike i informatike u Osnovnoj školi Kostrena (Kostrena); Gracijela Orobabić, profesorica engleskog jezika u Osnovnoj školi Gornja Vežica (Rijeka); Petar Jelača, profesor fizike u Gimnaziji Andrije Mohorovičića (Rijeka) i Zorica Janković, profesorica rehabilitatorica i psihoterapeutkinja Ekonomske škole Mije Mirkovića (Rijeka). Za najuspješnije škole proglašene su Osnovna škola Eugena Kumičića (Rijeka) i Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir (Krk) kojoj je ovo već drugo županijsko priznanje.

Pročelnica Upravnog odjela za odgoj i obrazovanje Primorsko-goranske županije Edita Stilin tijekom priređene svečanosti čestitala je svim profesorima, nastavnicima i učiteljima na njihovom danu, ali i izuzetnom poslu kojim su tijekom pandemije odgovorili na sve izazove koji su ih dočekali ili ih tek očekaju. Zamjenica primorsko-goranskog župana Marina Medarić potom se pridružila čestitkama i zahvalila na svemu što djelatnici škola čine kako bi se djeca ondje osjećala sigurno, zaštićeno i sretno.

Za ravnateljicu Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir, profesoricu Đurđicu Cvitkušić, ovo priznanje ima još veći značaj kada znamo da se na otoku Krku ove godine obilježava 100. obljetnica srednjoškolskog obrazovanja. Nakon zahvale iskazane Županiji, istaknula je i kako se krčka škola nalazi među najuspješnijim srednjim školama u Republici Hrvatskoj po ishodovanim bespovratnim sredstvima iz europskih fondova.

Primorsko-goranska županija već 23. godinu nagrađuje svoje najbolje učitelje i škole. Za ovogodišnje nagrade pristigle su 24 prijave, među kojima pet ustanova i 19 djelatnika. Sama svečanost uveličana je programom za koji je bila zadužena Glazbena škola Ivana Matetića Ronjgova (Rijeka), a u sklopu kojeg su nastupili Diana Marković na klarinetu i Matija Klaj na gitari.