Svjedočanstvo branitelja Vilima Karlovića i projekcija filma Glavu dole, ruke na leđa

Svjedočanstvo vukovarskog branitelja Vilima Karlovića zajedno s projekcijom igrano-dokumentarnog filma Glavu dole, ruke na leđa, redatelja, scenarista i producenta Stipe Majića Pipe, svi zainteresirani otočani mogu poslušati i pogledati u subotu, 30. studenog 2019. godine, u Velikoj gradskoj vijećnici (Kinu Krk), s početkom u 18.00 sati. Program organizira Udruga veterana Domovinskog rata - otok Krk, Podružnica Grada Krka.

Nakon svjedočanstva jednog od sedmorice hrvatskih branitelja koji su preživjeli Ovčaru, bit će predstavljen film koji tematizira događanja u Vukovaru za vrijeme Domovinskog rata, i to s naglaskom na pad grada, predaju te odvođenje hrvatskih branitelja i civila u srpske koncentracijske logore. Nakon posljednjih proboja, oni koji su preostali u gradu zatiču se raspoređeni na nekoliko točaka. Do samog kraja situacija se, iz dana u dan, rapidno mijenjala, i dok su neki već započeli pregovore o predaji, drugi nisu odustali od borbe. Tri su borbena punkta na kojima su se odvijale predaje. Radnja filma, stoga, naizmjenice prati tri frakcije branitelja i njihovo zarobljavanje. Putem iskaza samih branitelja dokumentirani su posljednji dani borbe sve do predaje uvjetovane ubijanjem civila. Također, slijedi se i njihovo putovanje od zarobljavanja do razmještanja po logorima. Neki tako odlaze u mitrovački zatvor, neke se odvodi na stočarsku farmu Stajićevo, dok neki završavaju u niškom zatvoru. No, ono što je zajedničko svim tim mjestima nesretne su sudbine ondje zarobljenih ljudi. Filmom se, nadalje, detaljno oslikava svakodnevni život zatvorenika u logorima - mjestima gdje proživljavaju najgore trenutke svojih života, a potom, u njegovoj završnici, i izlazak iz logora, suđenja te pokušaj integracije branitelja u svakodnevni život. U filmu glume: Slaven Knezović, Marina Redžepović, Ivan Ožegović, Roko Protić, Joško Ševo i Robert Ugrina.