Svaki korak je važan, festival nordijskog hodanja i pješačenja

Savez sportske rekreacije Primorsko-goranske županije, u subotu 05. listopada 2019. godine, u gradu Krku, organizira Festival nordijskog hodanja i pješačenja Svaki korak je važan, namijenjen primarno osobama srednje životne dobi, umirovljenicima i osobama s invaliditetom. Pokroviteljsku podršku ovoj manifestaciji dali su Primorsko-goranska županija i Grad Krk.

Festival kreće u 09.00 okupljanjem šetača na nogometnom igralištu Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi u gradu Krku, s time da je start najavljen u 10.15 sati. Prijave za sudjelovanje zaprimaju se zaključno do četvrtka 02. listopada, a ispunjen Prijavni list (dostupan u prilogu ove najave) dostavlja se e-mailom na: sportzasve.pgz@gmail.com. Kotizacija iznosi 25,00 kuna, a organizator svim sudionicima osigurava ručak, osvježavajuće piće, vodstvo i prateće liječničko osoblje. Također, parking za autobuse i osobne automobile osiguran je na parkiralištu nadomak nogometnog igrališta. Dodajmo tome, kako svi sudionici moraju imati adekvatnu obuću i odjeću, a u programu festivala sudjeluju na vlastitu odgovornost. Sve ostale informacije mogu se zatražiti mailom na: sportzasve.pgz@gmail.com ili telefonom na: 098 426 703, odnosno 091 420 0650.

Satnica:

• 09.00, okupljanje sudionika festivala
  • 10.00, svečanost otvorenja
  • 10.15, start
  • 13.00, ručak, ples i zabava
  • 14.30, završetak festivala te po želji vožnja brodom ili razgledavanje grada

Staze za nordijsko hodanje i pješačenje:

1. staza: nogometno igralište - kružni tok - centar grada - nogometno igralište (4 km)

2. staza: nogometno igralište - kružni tok - centar grada - Hotel Dražica - Hotel Koralj - benzinska crpka - franjevački samostan - nogometno igralište (7 km)

3. staza: nogometno igralište - kružni tok - centar grada - Hotel Koralj - Kamp Krk - lungomare - benzinska crpka - franjevački samostan - Srednja škola Hrvatski kralj Zvonimir - nogometno igralište (10 km)