Sustav prikupljanja, odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda otoka Krka: Trenutni popis radova

Projekt Sustav prikupljanja, odvodnje i pročišćavanja otpadnih voda otoka Krka, ukupno vrijedan 648.312.359,00 kn (od čega udio iz fondova Europske unije iznosi 369.138.660,00 kn), u punom je zamahu, s trenutnim rasporedom radova po lokacijama, kako slijedi.

1. Aglomeracija Omišalj:

a) Omišalj: radovi u Naselju Pušća - KANAL 1, KANAL 5, KANAL 6 - nogometno igralište i prema industrijskoj zoni, Stari grad (stražnji dio prema naselju Bjanižov) - KANAL 8 dio, i KANAL 6 dio.

b) Njivice: radovi u ulicama Krčkoj (dio), 30. svibnja, Zdravka Kučića, Nikole Lončarića, Odvojku Krčke ulice, Luke Turata - obalni dio (ispod ulice).

2. Aglomeracija Malinska:

a) Sv. Vid: KANAL 1, glavna ŽUC-ova cesta od naselja Maršići do crkve.

b) Vantačići: radovi na ulicama Grič - od glavne ceste do Blue Waves Resorta KANAL 4, Duhljice - od skretanja za Blue Waves Resort do kbr. 32 (radovi započinju sredinom mjeseca ožujka), i Žubra - od kbr. 1 do kbr.60 (radovi započinju sredinom mjeseca ožujka).

c) Porat: KANAL 1 radovi samo u dijelu od Kapelice do dječjeg igrališta (skretanje prema hotelu Pinia).

3. Aglomeracija Punat:

a) Punat: radovi na dijelu ulica Kralja Zvonimira, Žardin, Kvarnerske, Frankopanske, Istarske, Krčke, Starobašćanske, i Odvojka Plavničke.

Aglomeracija Grad Krk:

a) Naselje Krk: dio Plavničke ulice od kružnog toka do kbr. 18, Bašćanska, dio Ulice Vlade Tomašića (prema Hotelu Koralj), i Ružmarinska ulica.

b) Kornić: Vrtačice, Na Perić, započinje se i s radovima na dijelu Ulice Mekotine.

Aglomeracija Baška:

a) Jurandvor: kopaju se dva odvojka kod crkvice sv. Lucije i ogranak Pod Mire.

Aglomeracija Dobrinj:

a) Soline: izvedeni su kolektori SK 5 i 5.1. prema Klimnu, izvodi se glavna ŽUC-ova cesta od ulaza u Soline prema moru, kao i radovi na SK 2 - skretanje prema Čižićima.

b) Šilo: kopa se obalni kolektor u Ulici Pećine te donja cesta u Ulici Lokvišće.