Streličarski turnir u Krku - Finale kupa mladih

Streličarski klub Maura kal iz Krka po prvi je put domaćin službenog sportskog natjecanja! U 17 godina, koliko Klub uspješno djeluje, mnogo je medalja i naslova osvojeno, a broj članova koji su prošli kroz Klub odavno je troznamenkast.

Ove će se subote, 23. rujna 2023. godine, članovi Kluba okušati i u organizaciji turnira. Finale Kupa mladih, koje Klub organizira u suradnji sa Streličarskim savezom Zagrebačke županije, uvršteno je u kalendar Hrvatskog streličarskog saveza. Stoga, svi zainteresirani pozivaju se da u subotu na pomoćni nogometni teren, u sklopu Sportsko-rekreacijskog centra Josip Uravić Pepi u gradu Krku, dođu pogledati streličarski turnir, upoznati najmlađe vrhunske streličare iz Hrvatske i inozemstva te dati podršku otočanima. U slučaju vremenskih neprilika natjecanje seli u sportsku dvoranu Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir.

Program otvorenja turnira, uz nastup mažoretkinja i pozdrav gradonačelnika, na rasporedu je u 09.30, dok se najnapetiji dio turnira - eliminacijski mečevi - očekuje oko 13.30 sati.

Ovo natjecanje namijenjeno mladim streličarima do 15 godina podržali su: Ministarstvo turizma i sporta Republike Hrvatske, Turistička zajednica Grada Krka, Vecla d.o.o. i Poljoprivredna zadruga Gospoja.