Stranice gradskog Internet portala odsad se prilagođavaju uređajima

Iako je izgled službenog gradskog Internet portala ostao uglavnom neizmijenjen, nedavni prelazak na novi sustav upravljanja sadržajima, ipak je donio jednu korisnu novinu.

Naime, implementacijom responzivnog web dizajna (RWD) gradski Internet portal, točnije njegove stranice odsad se prilagođovaju uređaju s kojeg se pregledavaju, odnosno veličini njegovog ekrana, što znači da omogućavaju još bolje korisničko iskustvo, ali i bolje rangiranje stranica u tražilicama. Konkretno, krenete li pregledavati gradski Internet portal na pametnom telefonu ili tablet računalu, uz prilagođenu navigaciju, lijevi izbornik (sidebar) otvarate klikom na znak + u traci navigacije, dok se desni nalazi ispod glavnog sadržaja. Uz to, svi sadržaji na portalu automatski se uvećavaju, i kao takvi prilagođavaju veličini ekrana.

01-ilustracija-2.jpg