Sportski ribolov: Frane Tomljenović treći na Međužupanijskom prvenstvu

Natjecatelj krčkog Športsko-ribolovnog društva Lovrata Frane Tomljenović ponovo osvaja odličja. Ovog puta okitio se brončanom medaljom na Međužupanijskom prvenstvu u lovu s obale za mlađe seniore U-21, što se, između 06. i 08. rujna ove godine, odigralo u Puli.

U konkurenciji koju su činila 34 natjecatelja iz osam županija, Frane je imao dva ujednačena lova, što su mu prvog dan priskrbila osmo, a drugog prvo mjesto, s time da je na kraju, u ukupnom zbroju plasmanskih bodova, zauzeo izvrsnu treću poziciju. Ovome mladom i perspektivnom krčkom ribolovcu pripala je i nagrada za uhvaćenu najveću ribu prvenstva, i to pica teškog 240 grama. Podsjetimo, lov s obale nije Franova primarna disciplina, već lov iz brodice u kojoj je zaslužio i ulazak u hrvatsku reprezentaciju (krajem prošle godine osvojenim naslovom viceprvaka na Državnom prvenstvu, također, u kategoriji mlađih seniora U-21). Njegovo sljedeće veliko natjecanje krajem ovog mjeseca održat će se u južnoitalskom gradiću Gallipoli gdje će s reprezentacijom pokušati uloviti neko novo odličje.