Sljedećeg tjedna započinje besplatni on-line tečaj namijenjen trudnicama

Novi ciklus dvotjednog tečaja priprema trudnica za porod i roditeljsku funkciju kojeg organizira Patronažna služba Doma zdravlja Primorsko-goranske županije, Ispostava Krk, započinje u ponedjeljak, 20. travnja 2020. godine, s početkom u 11.00 sati, međutim, ovog puta, s obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju, on-line, i to puetm Skype platforme.

Ova besplatna edukacija, kojoj pokroviteljsku podršku uz ostale otočne općine pruža i Grad Krk, provodi se četiri puta godišnje, tijekom ožujka/travnja, lipnja, rujna i listopada, a u svom najrecentnijem izdanju donosi seriju od devet predavanja (radionica ili vježbi), i to redom: Zdrava i uspješna trudnoća / Pravni propisi vezani uz roditeljstvo (Vanda Cattonaro) - 20. travnja u 11.30, Prehrana trudnice i dojilje (Mihaela Dujmović) - 21. travnja u 11.30, Njega novorođenčeta (Ivanka Peranić) - 22. travnja u 11.30, Vježbe za trudnice (Dorotea Gržetić) - 23. travnja u 11.30, Novi član obitelji (Ines Vuletić) - 27. travnja u 13.00, Porod i babinje (Ivanka Peranić) - 28. travnja u 13.00, Dojenje - vještina koja se uči (Vanda Cattonaro) - 29. travnja u 13.00 te Prvi koraci roditeljstva (Branka Starac) - 30. travnja u 13.00.

Sve ostale informacije vezane uz tečaj, namijenjen trudnicama od 28. tjedna trudnoće i njihovim partnerima, mogu se dobiti mailom na tecaj.trudnice.krk@domzdravlja-pgz.hr, odnosno mobitelom na 099 251 82 62. Također, svi podatci dostupni su i putem Facebook profila ovog programa.

Iz Patronažne službe poručuju kako je online održavanje tečaja najbolje što u ovom trenutku mogu ponuditi, a sve kako trudnice ni u ovim nezavidnim prilika ne bi bile zakinute za mnoge stručne, a nadasve korisne informacije o trudnoći, porodu i roditeljstvu.

Online prijavnici pristupate: ovdje.