Slatki otok: Za osnovnoškolce bez očeva prikupljeno 7.100,00 kn

U organizaciji Humanitarne udruge Andrijana Gržetić, 23. prosinca 2017. godine, na prigodno okićenoj Veloj placi održana je, jubilarna deseta po redu humanitarno-prodajna izložba bodulskih kolača Slatki otok.
Od dobrovoljnih priloga koje su brojni kupci ostavljali za odabrane slastice - pogače, kroštule, kiflice, fritule, imbriagone, orehnjače, medenjake i ostale tradicionalne slatke delicije - prikupljeno je solidnih 7.100,00 kn, kojima valja pridružiti i ovogodišnju donaciju iseljeničkih klubova iz New Yorka vrijednu 932,00 $, ali i sredstva namijenjena udruženju ove godine izdvojena iz Proračuna Općine Dobrinj. Zavidnu količinu slastica, koje su i ovog puta rasprodane u rekordnom vremenu, za potrebe humanitarne izložbe darovale su brojne otočanke i otočani, ali i kulturna, sportska te karitativna udruženja. Na dva poveća štanda tako je tijekom jutra, uz koordinatoricu ove hvalevrijedne inicijative Gordanu Gržetić, dežuralo i nekoliko osoba iz javnog života otoka Krk. U akciji, realiziranoj pod motom - odaberi što želiš, plati koliko možeš, pomogni ako hoćeš, prikupljena sredstva bit će kao i prethodnih godina namijenjena nastavku realizacije primarnog projekta udruge, odnosno stipendiranju osnovnoškolaca, koji su ostali bez očeva. Informacije radi, za tekuću školsku godinu dodijeljene su dvije školarine otočnim osnovcima, i to svaka u iznosu od 4.000,00 kn. Prema dostupnim saznanjima, riječ je o jedinoj nacionalnoj neprofitnoj organizaciji, koja školuje isključivo osnovnoškolce bez očeva.