Serijom dramskih radionica s radom kreće Dramski studio Frankopan

U Osnovnoj školi Fran Krsto Frankopan - Matičnoj školi Krk, u subotu 13. listopada 2018., kreće serija dramskih radionica što će se tijekom čitave školske godine, uz podršku Škole i Udruge Knezovi Krčki Frankopani, odvijati u okrilju nedavno osnovanog Dramskog studija Frankopan. Kako ove radionice u cijelosti financira Grad Krk za sve polaznike one će biti posve besplatne.

Vođenje ove škole glume povjereno je zagrebačkoj kazališnoj redateljici Frani Mariji Vranković, s time da će se radionice namijenjene osnovnoškolcima s područja grada, ali i otoka Krka odvijati tijekom jednog vikenda u mjesecu, i to u dvije skupine (za polaznike viših i nižih razreda) u trajanju od ukupno tri sata dnevno po svakoj skupini. Kroz rad polaznici dramskih radionica tako će razvijati govorno izražavanje, maštu, opažanje te izražajnost kroz zajednički rad na glumačkim zadacima. Također, planirano je da mladi glumci upoznaju kazališnu terminologiju, kao i proces nastanka profesionalne kazališne predstave - od improvizacije do rada na dramskom predlošku. Eudukativni proces naposljetku će završiti javnim nastupom.

Kako su prve radionice zakazane već za subotu i nedjelju, 13. i 14. listopada, od 13.00 do 14.30 sati za učenike nižih razreda te od 15.00 do 17.30 sati za učenike viših razreda, svi oni željni novih izazova, iskustava, druženja i, naravno, glumačke aktivnosti pozivaju se da svoje prijave, što prije, proslijede e-mailom na: franamarija@gmail.com. Ista adresa poslužit će i za dobivanje ostalih relevantnih informacija vezanih uz ovaj program za koji slobodno možemo kazati da predstavlja vrijedan iskorak u krčkoj kulturnoj svakodnevici.

Otvorenje radionica i početak rada Dramskog studija Frankopan svojom će prisutnošču uveličati i kostimirani članovi Udruge Knezovi Krčki Frankopani koji su suradnju s njegovom voditeljicom ostvarili još ovog ljeta obzirom da je upravo Frani Mariji Vranković pripala čast da režira ceremoniju otvorenja povijesnog dijela Krčkog sajma.

Prilozi: