Rukotvorine Krk pozivaju na jednodnevnu skupnu tematsku izložbu na otvorenom

U organizaciji Udruge Rukotvorine Krk, u subotu, 26. lipnja 2021. godine, na Trgu sv. Kvirina, točnije duž uličicu prislonjenu uz sjevernu fasadu Krčke katedrale održat će se jednodnevna skupna izložba na otvorenom, a čija je tema Podmorje. Izložba će biti postavljena, a prema tome i javnosti dostupna između 12.00 i 20.00 sati.

Naime, još u travnju članice Rukotvorina Krk raspisale su natječaj upućen likovnim umjetnicima i hobistima za sudjelovanje na ovom zanimljivom izložbenom projektu. Svatko od potencijalnih kadidata mogao je prijaviti najviše tri rada, isključivo inspiriranih temom Podmorja, dok tehnike, mediji i materijali nisu bili zadani. Budući da je natječaj rezultirao značajnim interesom, na izložbi će se moći uživati u mnogim umjetničkim kreacijama nastalim u najrazličitijim tehnikama: od keramike i fuzije stakla, preko filcane vune i veza na platnu, pa sve do akrilnih i digitalnih slika.

Važno je istaknuti kako će tri najbolja rada biti novčano nagrađena o čemu će odluku donijeti publika i Stručno povjerenstvo. Nagrađeni autori bit će poznati na dan izložbe, 26. lipnja, kada će (nakon 20.00 sati) biti dodijeljene nagrade, i to u sljedećim iznosima: za prvo mjesto: 1.500,00 kn, za drugo mjesto: 1.000,00 kn te za treće mjesto: 500,00 kn.

Financijsku podršku ovom izložbenom projektu pružili su: Primorsko-goranska županija i Grad Krk.