Rukotvorine Krk: Na jednodnevnoj skupnoj izložbi predstavljeno 40-ak umjetničkih kreacija

U organizaciji Udruge Rukotvorine Krk koju iznimno vitalnom čine članice Zdenka Doma i Renata Vojnić, 26. lipnja 2021. godine, na Trgu sv. Kvirina, pred sjedištem udruženja, točnije duž uličicu prislonjenu uz sjevernu fasadu Krčke katedrale, između 12.00 i 20.00 sati, odvijala se jednodnevna skupna izložba na otvorenom čija je tema bila Podmorje.

Naime, još u travnju vrijedne članice Rukotvorina Krk raspisale su natječaj upućen likovnim umjetnicima i hobistima za sudjelovanje na ovom zanimljivom izložbenom projektu. Svatko od potencijalnih kandidata mogao je prijaviti najviše tri rada, isključivo inspiriranih temom Podmorja, dok tehnike, mediji i materijali nisu bili zadani. Da je natječaj izazvao značajan interes svjedoči i činjenica kako je izložbom postavljenom na nekolicini gradskih štandova bilo okupljeno više od 40 umjetničkih kreacija nastalih u najrazličitijim tehnikama: od keramike, fuzije stakla i ready-made objekata, preko filcane vune i veza na platnu, pa sve do akrilnih i digitalnih slika. Izložene su radove potpisali sljedeći autori: Ružica Mohorić, Zlatko Bogetić, Jagoda Grgurić, Tea Pilepić, Klara Dolić, Željka Deša, Karmen Grbac, Štefica Milotić, Mira Poklepović, Doris Janković, Laura Rainbow, Irena Poje Oxenham, Anita Gujević, Samira Ždrilić, Nenad Ždrilić, Petra Vasilić, Marko Bodrožić Selak, Jeanette Bernić, Paulina Hlanuda, Josipa Barunčić, Tea de Both, Zdenka Doma i Sandra Ban.

Međutim, na kratkoj ceremoniji održanoj na samom kraju jednodnevne izložbene akcije tri najuspjelija rada, odnosno njihovi autori novčano su nagrađeni. Sukladno odluci Stručnog povjerenstva u čijem su sastavu vijećali Dijana Trtanj, Leda Tomulić i Igor Gržetić, prvo mjesto i zaslužena novčana nagrada vrijedna 1.500,00 kn dodijeljeni su Tei Pilepić za keramičku skulpturu stilizirane ribe, drugo mjesto i novčana nagrada vrijedna 1.000,00 kn Jagodi Grgurić za keramičku posudu inspiriranu podvodnim formama, dok je treće mjesto i novčanu nagradu vrijednu 500,00 kn zaslužila Sandra Ban za keramičke skulpture dviju šarenih stiliziranih riba. Pore toga, nagradu publike odnijele su slikovite keramičke meduze Klare Dolić. Svim sudionicima premijernog izdanja ovog izložbenog projekta za koji vjerujemo da će prerasti u tradiciju dodijeljene su i prigodne diplome.

S financijske strane izložbu Podmorje podržali su: Primorsko-goranska županija i Grad Krk.