Razglednica 7 - nacionalna smotra kulturno-umjetničkog amaterizma

U organizaciji Hrvatskog sabora kulture, a pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović, u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu, u nedjelju, 06. svibnja 2018. godine s početkom u 19.00 sati bit će održana Razglednica 7 - središnja nacionalna smotra kulturno-umjetničkog amaterizma.

Razglednica 7 tako će predstavit izbor ponajboljih ostvarenja kulturno-umjetničkog amaterizma Republike Hrvatske s manifestacija u organizaciji ili pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora kulture u 2017. godini. Svi koji su zainteresirani za praćenje ove jedinstvene priredbe svoje besplatne ulaznice mogu rezervirati telefonom na 01 45 56 877 ili 095 45 56 877 (svakim radnim danom od 08.00 do 16.00 sati), odnosno e-mailom na ples@hrsk.hr.

U programu Razglednice 7, pod redateljskom palicom Marija Kovača nastupit će: Teatar Scena Rijeka, Plesni klub st.ART Karlovac, KUD Pleter Dugopolje, KUD Preporod Dugo Selo, Tamburaško društvo Ferdo Livadić Samobor, Tamburaški sastav KUD-a Preporod Dugo Selo, Hrvatsko pjevačko društvo Lipa Osijek, Ženska klapa Kastav, Vokalno-instrumentalni sastav Jane Velika Gorica, Gradska limena glazba Petrinja, Orkestar mandolinista i gitarista te Harmonikaški orkestar Hrvatskog grafičkog glazbenog društva Sloga Zagreb.

U programu će, također, biti interpretirana poezija nagrađenih autorica Sanje Benko (Sveti Ivan Žabno) i Maje Cvek (Zagreb), dok će nagrađeni prozni i dramski radovi Sandre Halt-Ćuže (Požega), Antonija Devića (Nova Gradiška) i Ane Narandžić (Zagreb) biti dostupni na Internet stranici Hrvatskog sabora kulture: hrsk.hr.

U foajeu Velike dvorane Vatroslava Lisinskog posjetitelji će moći pogledati izložbu radova Likovne udruge Emanuel Vidović iz Splita i nagrađenih autorica Gabrijele Prpić (Karlovac) i Marije Grabar (Velika Mučna).

U okviru programa bit će održan i Dan otvorenih vrata u prigodi 70. obljetnice Hrvatskog sabora kulture, koja se obilježava pod pokroviteljstvom predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar-Kitarović i Ministarstva kulture Republike Hrvatske.

Održavanje Razglednice 7 pomažu Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, Grad Zagreb - Gradski ured za kulturu, Zagrebačka pivovara d.d. i Vino Kerman Nedelišće.

Prilozi: