Radionica Udruge Žene za otok: Na pitanja o medijima odgovara Martina Frka Milotić

Udruga Žene za otok ne staje s edukacijskim programima te motiviranjem i osnaživanjem naših otočanki. Naime, nakon nedavne te iznimno uspješno provedene radionice na temu One nastupaju povjerene komunikologinji i stručnjakinji za odnose s javnošću Ermini Duraj, na redu je i novo gostovanje… Ono što svjedoči o vrijednosti i kvaliteti ovakvih programa, činjenica kako su se u netom održanu radionicu uključile i žene s područja čitave Primorsko-goranske županije.

Sljedeća gostuje Martina Frka Milotić, novinarka, autorica i blogerica s otoka Krka, koja se može pohvaliti s 18 godina staža u novinarstvu. U dosadašnjoj karijeri ona je radila kao urednica i novinarka u nekim od najčitanijih domaćih tiskanih medija poput Novog lista, kao i u informativnom programu nacionalne radijske mreže Soundset, na županijskoj televiziji Kanal Ri te na najčitanijem domaćem news portalu Index.hr.

Godine 2020. objavila je prvu knjigu Mala Kme osvaja svijet, u kojoj bez cenzure, na duhovit način, progovara o majčinstvu iz perspektive zaposlene majke 21. stoljeća. Godinu dana kasnije predstavljen je njezin novi roman Pripovjedačica temeljen na već gotovo zaboravljenim krčkim i kvarnerskim mitovima, kao i na staroslavenskoj mitološkoj tradiciji. Uz sve navedeno, Frka Milotić vodi i dva uspješna bloga, Mala Kme osvaja svijet s više od 14 tisuća čitatelja te Book&Blanket na kojem kao recenzentica surađuje sa svim većim domaćim nakladničkim kućama. No, uz bogatu spisateljsku karijeru, ova svestrana žena osnivačica je, urednica i novinarka krčkog news portala Bodulija.net.

Na brojna pitanja o medijima (kako funkcioniraju mediji, kako pripremiti objavu za medije, kako modificirati objavu za medije prema njihovoj vrsti (radio, televizija, tisak, Internet), kako komunicirati s medijima, kako se izboriti za (besplatnu!) objavu…) odgovore će dati upravo Frka Milotić, i to 07. travnja 2022. godine, tijekom radionice koja će se s početkom u 17.00 sati odigrati u Velikoj vijećnici Grada Krka (Kinu Krk). Za sudjelovanje na ovoj radionici potrebno je prethodno se prijaviti, e-mailom na: zenezaotok@gmail.com!