Radionica izrade Lokalne razvojne strategije LAG-a Kvarnerski otoci

Radionica izrade Lokalne razvojne strategije LAG-a Kvarnerski otoci (2014. - 2020.) održat će se 01. veljače 2016. godine, s početkom u 17.00 sati, u Vanjeskoj vijećnici Općine Malinska-Dubašnica, a na istu se pozivaju svi zainteresirani predstavnici tvrtki, obrta, poljoprivrednih gospodarstava, zadruga i jedinica lokalne samouprave s područja djelovanja LAG-a.
Tema radionice bit će Program ruralnog razvoja Republike Hrvatske (2014. - 2020.), točnije Mjera 6 - Razvoj poljoprivrednih gospodarstava i poslovanja, a kojom su obuhvaćene Podmjera 6.1. - Potpora mladim poljoprivrednicima, Podmjera 6.2. - Potpora ulaganju u pokretanje nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnom području, Podmjera 6.3. - Potpora razvoju malih poljoprivrednih gospodarstava, te Podmjera 6.4. - Ulaganja u razvoj nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnim područjima.
Nakon Malinske radionice se planiraju održati najprije u Malom Lošinju, 02. veljače, u Maloj dvorani kina Vladimira Nazora, s početkom u 15.00, te u Cresu, 03. veljače, u Gradskoj vijećnici, s početkom u 17.00 sati. Sve dodatne informacije vezane uz ovu radionicu mogu se dobiti mailom na lag@kvarnerski-otoci.hr ili telefonom na 051 654 617.

Inače, LAG Kvarnerski otoci osnovan je s ciljem promicanja ruralnog razvoja putem lokalnih inicijativa i partnerstava, poboljšanja ruralnih životnih i radnih uvjeta, diversifikacije gospodarskih aktivnosti, osiguravanja protoka informacija i transfera znanja za napredak u razvoju ruralnog gospodarstva i lokalne zajednice te razvijanja sinergije i umrežavanja između svih subjekata kojima je u interesu doprinijeti razvoju ruralnih područja, a sve kako bi se stvorili  uvjeti za pristupanje strukturnim fondovima Europske unije te osigurao razvitak ruralnog područja putem otvaranja novih radnih mjesta. Područje LAG-a obuhvaća devet jedinica lokalne samouprave, i to Grad Krk, Grad Cres, Grad Mali Lošinj, Općinu Baška, Općinu Dobrinj, Općinu Malinska-Dubašnica, Općinu Omišalj, Općinu Punat i Općinu Vrbnik.