Putovanje na otoke: Zahtjev za izdavanje suglasnosti

Nastavno na Uputu za izdavanje propusnica za putovanje na otoke koju je Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske donio 01. travnja ove godine, Stožer civilne zaštite Grada Krka u formi obrasca objavljuje Zahtjev za izdavanje suglasnosti za putovanje na područje Grada Krka.

Naime, fizičkoj osobi koja s kopna želi doći na otok, a nalazi se u kategoriji koja može ishoditi propusnicu, propusnica se može izdati u slučaju da je njezin dolazak na otok neophodan i neodgodiv, a što obrazlaže u svom Zahtjevu Stožeru civilne zaštite Grada Krka. Međutim, prije izdavanja propusnice fizičkoj osobi, Stožer civilne zaštite Grada Krka dužan je ishoditi suglasnost Stožera civilne zaštite Primorsko-goranske županije.

U odnosu na propusnice koje se izdaju djelatnicima pravnih osoba također se propusnica može izdati u slučaju da je njezin dolazak na otok neophodan i neodgodiv, a postupak izdavanja jednak je kao i za fizičke osobe.

Kako je osnovna svrha donošenja odluka Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske sprečavanje nekontroliranog kretanja većeg broja ljudi i roba koje može dovesti do daljnjeg širenja epidemije na otocima, propusnice će se izdavati samo kada je to zaista nužno potrebno.