Prva ovogodišnja ekološka tržnica u gradu Krku

Na lokaciji ispod koprivića u gradu Krku (pored Velikog parka), u subotu, 05. lipnja 2021. godine, s početkom u 09.00 sati, nakon dužeg zatišja, vraća se ekološka tržnica čiju organizaciju vodi Udruga Progres Krk kojoj je zadaća promovirati ekološki uzgoj hrane tj. ekološki certificirane proizvode.

U svom najrecentnijem izdanju na tržnici će se moći pronaći aronija i njezine prerađevine, ostalo voće i povrće te prerađevine istog, suhomesnati proizvodi, sirevi i ostali mliječni proizvodi, brašno od heljde i lješnjaka, razne tjestenine, proizvodi od konoplje, med, jabučni ocat, ekološki umaci i namazi te razni sirupi i likeri.

Ovom će prigodom svoje proizvode na ekološkoj tržnici predstaviti otočanima već dobro poznati proizvođači: Kmetija Žagar (BIO Dobrote), OPG Sokić, OPG Loboda, OPG Brolich, OPG Mićić, SMID, OPG Bogdanić, OPG Prenc i OPG Borojević.

Održavanje ekološke tržnice predviđeno je svake prve subote, kao i svakog trećeg utoraka u mjesecu.