Proglašene najbolje sportašice, sportaši i ekipe otoka Krka za 2015. godinu

Jubilarni, dvadeseti put otočani su među sobom odabrali i prigodno nagradili svoje najbolje sportašice, sportaše i sportske kolektive, i to za rezultate ostvarene tijekom prošle, 2015. godine. Svečanost podjele priznanja ovog je puta održana u Omišlju.

U kategoriji do 14 godina titulu najbolje otočne sportašice ponijela je Ela Znaor (Taekwondo klub Karlovac), našavši se ispred Nicol Čačić (Judo klub Krk) i trećeplasirane Katarine Bogdanić (Šahovski klub Krk). Također, nagrađene su Hela Jakominić Štambuk (Gimnastički klub Rijeka) i Illa Rodman (Jedriličarski klub Plav). Među sportašima istog uzrasta naslov najboljeg ponio je Lovro Živković (Karate klub Krk Croatia), za sobom ostavivši Jurja Dujmovića (Plivački klub Primorje) i trećeplasiranog Karla Labađuka (Judo klub Krk). Uz njih, nagrade su dobili Leo Herić, Ivan Radić (Judo klub Krk), Leonardo Šplehar (Stolnoteniski klub Malinska-Dubašnica), Niko Jurešić, Lukas Morožin i Leon Bajčić (Jedriličarski klub Plav).
U kategoriji sportašica uzrasta od 14 do 18 godina naslov najbolje otišao je u ruke Glorije Olić (Karate klub Krk Croatia), dok je u muškoj konkurenciji titulu najboljeg ponio Fran Bonifačić (Atletski klub Krk).
U konkurenciji seniorki pobjedničku plaketu zaslužila je Ana Znaor (Taekwondo klub Karlovac), dok je među seniorima slavio Andrej Krstinić (Športski streljački klub Dub). Pored Krstinića, u kategoriji seniora prigodnom plaketom nagrađen je i Denis Županec (Športsko-ribolovno društvo Arbun).
U ekipnoj konkurenciji najuspješnijom seniorskom ekipom proglašen je sastav Boćarskog kluba Trstena, a njihov član Željko Barešić ovjenčan je i posebnim priznanjem za sportska ostvarenja tijekom četrdeset godina bavljenja boćanjem. Prigodnu plaketu dobio je Nogometni klub Krk za rezultate postignute tijekom 75 godina dugog djelovanja. Predrag Znaor priznanje je zaslužio za četiri desetljeća bavljenja kickboxingom, a posebno priznanje predano je i Ivu Mariću iz Vaterpolo kluba Palada.
Osim plaketama, najbolje otočne sportašice, sportaši i sportski kolektivi, iz fonda kojeg osiguravaju sve otočne lokalne samouprave, nagrađeni su i novčanim nagradama u vrijednosti od 1.000,00 kn.