Pripremite se za 54. izdanje popularnih Melodija Istre i Kvarnera

Za sve ljubitelje prepoznatljivog, za Primorje karakterističnog, glazbenog izričaja slijedi dobra vijest, jer festivalska večer popularnih Melodija Istre i Kvarnera, kao jedine hrvatske putujuće festivalske priredbe, u gradu Krku na redu je 18. lipnja 2018. godine, s time da višesatni glazbeni program, na Trgu krčkih glagoljaša, kreće u 21.00 sat. Ulaz je slobodan!

U svoju 54. godinu MIK ulazi znatno pomlađen, što potvrđuje veliki interes i odaziv mladih glazbenih snaga. Naime, ove će godine raspjevana karavana krenuti iz Pule, 15. lipnja, nakon čega će posjetiti Rijeku, Krk, Opatiju i Kastav, s time da završnica, 22. i 23. lipnja, slijedi u Poreču, gdje će se održati večeri generalne probe i velikog finala. U navedenim gradovima publika će imati priliku čuti, ali i vidjeti, 18 novih skladbi najrazličitijih žanrova, među kojima i nastupe osmero debitanata. Promocija festivala, ujedno i tradicije našeg kraja, i ove će se godine nastaviti putem TV i radijskih emisija koje će biti emitirane u brojnim medijima diljem Hrvatske, s time da će festivalska press služba, tijekom trajanja festivala, svakodnevno izvještavati o aktualnostima vezanim uz festival, i to putem njegove internetske stranice, ali i profila na društvenim mrežama. I ove će godine voditeljski dvojac biti Robert Ferlin i Mario Lipovšek Battifiaca, a sve izvođače pratit će obnovljeni festivalski orkestar u sljedećem sastavu: Tonči Grabušić, Damjan Grbac, Mateo Žmak, Zvonimir Radišić i Mario Novaković. Ekipu pratećih vokala koja je s godinama postala važan dio mikovske karavane čine: Nataša Tonković, Marina Mrazovac, Anamarija Martinčić i Jure Kaurloto.

Festivalski program:

1. NA TRSATU / Martina Majerle

(Robert Grubišić - Robert Pilepić)

2. DAŽ DAŽI / Melanija Purić i klapa Kaštadi

(Robert Pilepić)

3. PULA / Erik Balija

(Erik Balija - Daniel Načinović)

4. ZVONI STARI ZVON / Gina Picinić

(Andrej Baša)

5. LIPA PISMO MOJA / Tamara Brusić

(Mirjana Bobuš)

6. UKRADI ME / Andrina Frleta