Prikupljanje zahtjeva za dodjelu jednokratne potpore srednjoškolcima

Na temelju Odluke o dodjeli jednokratne potpore (stipendije) u svrhu nabave udžbenika, radnih bilježnica i bilježnica učenicima srednjih škola za školsku 2020./2021. godinu, od 27. srpnja 2020., Grad Krk objavljuje Javni poziv za prikupljanje zahtjeva za dodjelu jednokratne potpore (stipendije) u svrhu nabave udžbenika, radnih bilježnica i bilježnica za učenike srednjih škola za 2020./2021. školsku godinu.

I. Grad Krk objavljuje Javni poziv za prikupljanje zahtjeva za dodjelu jednokratne potpore (stipendije) u svrhu nabave udžbenika, radnih bilježnica i bilježnica za učenike srednjih škola za 2020./2021. školsku godinu.

II. Grad Krk dodijelit će jednokratnu potporu (stipendiju) svim učenicima srednje škole koji su upisani u školsku 2020./2021. godinu i koji imaju prebivalište na području Grada Krka te su podnijeli zahtjev za isplatu i dostavili svu potrebnu dokumentaciju.

III. Obrazac zahtjeva može se preuzeti na internetskim stranicama Grada Krka (iz priloga ovog Javnog poziva) ili osobno u Odsjeku za društvene djelatnosti Grada Krka, II. kat (upravne zgrade Grada Krka).

IV. Uz popunjen i vlastoručno potpisan obrazac zahtjeva potrebno je priložiti:

• uvjerenje o prebivalištu ili presliku osobne iskaznice učenika;
  • ako je učenik upisan u srednju školu izvan otoka Krka, a ne u Srednju školu Hrvatski kralj Zvonimir u Krku, potrebno je dostaviti i potvrdu o upisu u 2020./2021. školsku godinu;
  • potpisanu izjavu da učenik nije ostvario navedeno pravo na temelju drugih propisa (izjava se nalazi u prilogu ovog Javnog poziva, i dio obrasca zahtjeva);
  • presliku kartice tekućeg računa na koji će se izvršiti isplata.

V. Zahtjevi za isplatu, s pripadajućom dokumentacijom, zaprimat će se od 17. kolovoza do 30. rujna 2020. godine te se mogu predati osobno u Odsjeku za društvene djelatnosti Grada Krka, II. kat (upravne zgrade Grada Krka) ili u Pisarnicu Grada Krka, I. kat, soba 27 (upravne zgrade Grada Krka) ili pak poštanskim putem, tj. preporučenom pošiljkom na adresu: Grad Krk, Trg bana Josipa Jelačića 2, 51500 Krk.

VI. Visina jednokratne potpore (stipendije) iznosi 500,00 kuna i isplaćuje se jednokratno u svrhu nabave udžbenika, radnih bilježnica i bilježnica.

VII. Pravo na jednokratnu potporu (stipendiju) ne ostvaruju učenici koji su to pravo ostvarili na temelju drugih propisa.

VIII. Za sve dodatne informacije i pojašnjenja, možete se javiti telefonom na 051 401 120 ili mailom na andreana.gluvakovic@grad-krk.hr.