Prigodnom akcijom obilježen Međunarodni dan borbe protiv nasilja nad ženama

U povodu Međunarodnog dana borbe protiv nasilja nad ženama, 26. studenog 2019. godine, između 10.00 i 11.30 sati, na Krčkoj rivi, u organizaciji Policijske postaje Krk, Gradskog društva Crvenog križa Krk i Centra za socijalnu skrb Krk otvoren je prigodan info-punkt, i to s ciljem prevencije nasilja promoviranjem poruke tolerancije i nenasilja.

Otočanima je tako podijeljeno 50-ak letaka o sprečavanju nasilja u obitelji u kojima je pojašnjen pojam i oblici nasilja, kao i svojstva počinitelja, a čemu je bio priložen i sigurnosni plan u slučaju kada se nasilje u obitelji zaista i dogodi. Nadalje, podijeljeni su letci Savjetovališta za žrtve nasilja u obitelj, letci riječke Udruge za zaštitu obitelji U.Z.O.R., brošure o pravima osoba koje su preživjele ili proživljavaju nasilje te letci nastali u sklopu projekta Liliy, a kojima je zadaća upoznavanje javnosti s činjenicama o nasilju nad ženama te podizanje svijesti o njegovim uzrocima, uz pozivanje na prekid šutnje u slučaju saznanja o žrtvama nasilja. Na tim su letcima, također, bile istaknute adrese i kontakt brojevi savjetovališta kojima se mogu obratiti žrtve obiteljsko-partnerskog nasilja.

Krčani su, poručuju organizatori, srdačno prihvatili ovakvu vrstu interakcije osuđujući svaki oblik nasilja, i to ne samo onog naspram žena, pritom se i educiravši o ostvarivanju prava iz područja djelatnosti Gradskog društva Crvenog križa Krk i Centra za socijalnu skrb Krk. Brojne informacije svim zainteresiranim posjetiteljima ovog prigodnog info-punkta tako su pružile: Jasmina Zmajla, policijska službenica za prevenciju iz Policijske postaje Krk, Patricija Depikolozvane Jakominić, djelatnica Gradskog društva Crvenog križa Krk i Adriana Georgina Mamut, djelatnica Centra za socijalnu skrb u Krku.