Praznik za nepce od 15. lipnja u gradu Krku: Pažanin i Tomljanović stvaraju rapsodiju krčkih okusa

U gradu Krku užurbano se pripremaju čak dva festivala, Food Truck Festival, koji započinje 15. lipnja, a dva dana kasnije, 17. lipnja, i Krk Music Fest. Glazbeni festival priređuje se u povodu Svjetskog dana glazbe i svima koji borave u Krku tih će dana omogućiti besplatno uživanje u dobroj glazbi i plesu. S druge strane, Food Truck Festival pobrinut će se da svi uživaju u originalnoj street food ponudi, čiju će pripremu nadzirati i poznati hrvatski chefovi Ivan Pažanin i Damir Tomljanović.

U Krku je zamišljena ponuda s mobilnih kuhinja koja uključuje Capra Istrian street food, inspiriranu istarskom kuhinjom, potom Mediterranean House, iza koje stoji Ivan Pažanin, a koji će predstaviti street food i mediteransku kuhinju. Picnic Mingle & Fun donijet će ukusne zalogaje s dalmatinskim okusima, a Kužinavanje s Damirom Tomljanovićem bogatu ponudu raznovrsnih specijaliteta. Za slatko će se pobrinuti Di Mare.

–  Drago mi je da ću se sa svojim vozilom pridružiti Food Truck karavani u Krku. Za posjetitelje pripremamo street food klasike, za koje ćemo koristiti lokalne namirnice. Verujem da će svi oni koji nas posjete tijekom osam dana trajanja festivala pronaći nešto za sebe i uživati u ukusnim zalogajima koje ćemo pripremati za njih, istaknuo je poznati chef Damir Tomljanović, pozvavši sve da, između 15. i 22. lipnja, dođu, zabave se i uživaju u gastro delicijama u gradu Krku.

Više o ponudi Krk Food Truck Festivala:

[CAPRA ISTRIAN STREET FOOD]

Iza brenda Capra Istrian street food mlada je ekipa iz Istre koja spaja njihove dvije najveće strasti, ljubav prema tradicionalnoj kuhinji i ljubav prema putovanjima, te tako kreira uspješnu gurmansku priču na kotačima. Njihova ponuda uključuje ukusne zalogaje živopisnih istarskih imena, a neki od njih su Boškarin, Veli Jože ili Žgvacet.

[MEDITERRANEAN HOUSE BY IVAN PAŽANIN]

Truck s mediteranskom kuhinjom dolazi s potpisom već svima dobro poznatog chefa Ivana Pažanina. U svojim jelima kombinira mediteranske namirnice kojima daje moderan twist. Iz svoje ponude izdvaja Chefs burger i Fish burger.

[PICNIC MINGLE & FUN]

Picnic ekipa se pridružuje iz Zadra, a sa sobom donosi puno ukusnih recepata kojima oduševljava publiku diljem Hrvatske. Na brojnim festivalima istaknula se jelima Blackie i Sweet Potato Truffle Padano.

[DI MARE]

Svi ljubitelji slatkog posebno će uživati s ekipom Di Mare. Di Mare Desserts štandovi su već godinama jedno od omiljenih mjesta brojnim Riječanima, Opatijcima i svima iz regije, kad su u pitanju slatki zalogaji, pa nema razloga da to ne postanu i posjetiteljima Krka.

[KUŽINAVANJE S DAMIROM TOMLJANOVIĆEM & COOKING SHOW]

Damir Tomljanović je renomirani chef s dugogodišnjim iskustvom u brojnim vrhunskim restoranima, predavač, član žirija popularne emisije Masterchef, i kao takav neizostavno je ime hrvatske gastro scene. Na festivalu će Tomljanović pripremati street food klasike i, pritom, koristiti autohtone namirnice, a 15. i 16. lipnja priredit će i svoj cooking show.