Poziv osnovnim školama na obilježavanje 30. obljetnice Primorsko-goranske županije

Primorsko-goranska županija 14. travnja 2023. godine obilježava Dan županije i 30. obljetnicu osnutka. Tim povodom, tradicionalni tematski kalendar PGŽ-a za 2023. godinu bit će posvećen posebnostima i zanimljivostima kojima se zeleno-plava županija ističe u Hrvatskoj i svijetu.

Stoga, pozivaju se osnovne škole s područja Primorsko-goranske županije na sudjelovanje u obilježavanju ove jubilarne godišnjice, i to slanjem likovnih rješenja učenika na zadane motive: Zeleno-plava županija, Šuma Dundo na otoku Rabu, Put jantara, Najstariji hotel na Jadranu, Najmanja ulica na svijetu, Velike zvijeri, Julije Klović, Staklena kapelica, Pojas za spašavanje s Titanica, Skijanje s pogledom na more, Otok Susak, Kupska dolina leptira, Flora PGŽ-a, Vodozemci i gmazovi, Lokvarka, Najsportskija županija, Zmije otrovnice, Povijesno-mitska staza Trebišća-Perun, Tetrijeb, sup i dobri dupin, Rt uzdaha, Frankopani, Claustra, Zvončari, Bijele i Samarske stijene, Albino stričak, Bunjevački govor i Čabarski dijalekt, Ivana Brlić Mažuranić, Lošinjski nerezinac, Apoksiomen, Prvi svjetski morski pjenušac Valomet.

Odabrana likovna rješenja bit će objavljena na stranicama tematskog kalendara, a svi pristigli radovi izloženi na skupnoj izložbi u sklopu obilježavanja 30. godina Primorsko-goranske županije.

Radove je potrebno dostaviti osobno ili slanjem na adresu: Primorsko-goranska županija, Adamićeva 10, 51000 Rijeka s naznakom Likovni natječaj 30. godina PGŽ-a, do 01. lipnja 2022. godine.

Propozicije poziva:

• sliku ili crtež potrebno je izraditi na A3 formatu;
  • tehnika nije zadana, no rad mora biti moguće digitalizirati;
  • od ponuđenih motiva, potrebno je odabrati minimalno tri pojedinačna;
  • uz naziv rada i ime autora (ime, prezime, razred) potrebno je navesti ime i prezime učitelja mentora te naziv škole, s time da se preporuča popis djela, autora i mentora dostaviti u zasebnom dokumentu;
  • prijavom na poziv, autori i mentori daju suglasnost Primorsko-goranskoj županiji za daljnju upotrebu i promociju likovnih rješenja.

Listu zadanih motiva s pripadajućim opisima preuzmite: OVDJE.