Poljica: Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje

Treća po redu Smotra klapskog pjevanja u povodu Kuzmanje - blagdana sv. Kuzme i Damjana, održat će se u Poljicima, nedaleko grada Krka, i to 22. rujna 2017. godine, s početkom u 19.30 sati, u samom srcu mjesta; na Placi. Kao i prethodnih godina organizaciju ovog festivala preuzeli su domaćini iz Klape Kaštadi.
Slikovita Placa, nadomak crkve i tri prepoznatljiva maruna, tako će još jednom postati poprištem druženja uz pjesmu kako bi se i ove godine primjereno ispratilo ljeto, ali i kraj ljetne pjevačke sezone. Spoj mediteranskog ambijenta kojim odišu Poljica i atraktivne rasvjete stvorit će jedinstvenu scenu, idealnu da se na njoj, pored Kaštada (M) izmjene i gostujuće klape Hreljin (Ž), Mali Grad (M), Vilinke (Ž), Reful (M), Rožice (Ž), Zvonimir (M), Kastav (Ž), Škrljevo (M) i Rašketa (M). Od samog početka, namjera ove smotre bila je prije svega druženje klapskih pjevača, pjevačica i publike, a manje dokazivanje pjevačkog umijeća, čemu u prilog ide i završnica koju nakon službenog programa sprema uvijek dobro raspoložen Brevis band.