Podjela ruža i online koncert povodom Međunarodnog dana žena

Kao u mnogim hrvatskim gradovima, tako i u Krku obilježavanje Međunarodnog dana žena, 08. ožujka 2021. godine, odvilo se posve prigodno - akcijom podjele crvenih ruža što su ih, uz čestitke i pokoji kompliment, gradonačelnik Darijo Vasilić u društvu zamjenika Čedomira Milera te još dvojice gradskih djelatnika Igora Hrasta i Vedrana Hajdina, pred glavnim gradskim trgom tradicionalno darivali svojim sugrađankama.

Međutim, u organizaciji Turističke zajednice Općine Punat, proslava se, u ovim epidemiološkim mjerama opterećenim okolnostima, nastavlja prigodnim online koncertom znane riječke sopranistice Vivien Gallette uz klavirsku pratnju maestra Vladimira Babina, a koji će se, s početkom u 19.00 sati, iz Interpretacijskog centra maslinarstva prenositi uživo, i to putem YouTube kanala Turističke zajednice Općine Punat.

Ovakvim simboličkim gestama i prigodnim događanjima svakog 08. ožujka prisjećamo se ekonomskih, političkih i društvenih dostignuća žena, ali i mnogih heroina koje su tijekom povijesti, unatoč iznimno teškim uvjetima, ulazile u borbu za ravnopravnost, za ono elementarno u ljudskom i civilizacijskom smislu. Prvi Dan žena tako je 28. veljače 1909. godine obilježen u SAD-u, i to deklaracijom koju je donijela Socijalistička partija Amerike.