Početak školske godine: U klupe OŠ Fran Krsto Frankopan sjelo 55 učenika više nego lani

Početkom ovog tjedna krenula je nova školska godina, a diljem otoka u nju je zakoračio veći broj školaraca nego li prošle godine. U klupe Osnovne škole Fran Krsto Frankopan koja djeluje na području Grada Krka (tj. naselja Krk i Vrh) te općina Punat, Baška i Vrbnik tako je sjelo čak 55 učenika više nego lani, drugim riječima dva razredna odjeljenja, što su zaista lijepe vijesti.

– U svim školama u sastavu Osnovne škole Fran Krsto Frankopan, ističe njezin ravnatelj Serđo Samblić, bilježimo porast, no najveći je broj novoupisane djece upravo u gradu Krku. Konkretno, imamo tri prva, tri četvrta i tri šesta razreda, i to zahvaljujući djeci koja su u proteklom periodu, zajedno sa svojim obiteljima doselila u Krk. Veliko je to povećanje koje raduje, ali, istovremeno, izaziva i određene organizacijske poteškoće budući da trenutno bilježimo manjak prostornih kapaciteta. No, cilj nam je bio da ostanemo raditi u jednoj smjeni, što smo uspjeli postići kvalitetnom reorganizacijom, kazao je Samblić.

Najveći doprinos inflaciji osnovaca dala je Matična škola Krku u kojoj su ove godine u školske klupe zasjela čak 63 prvašića, za kojom slijedi Područna škola Vrh gdje su upisana 22, zatim Područna škola Punat s njih 19, Područna škola Baška s 13 i Područna škola Vrbnik s njih 11.

Spomenimo i to kako je učenike Matične škole Krk dočekao uređeni eksterijer učionice u kojoj se provodi program produženog boravka što predstavlja investiciju za koju se zauzeo Grad Krk, dok je mališane iz Područne škole Vrh obradovalo novouređeno igralište za čije se financiranje pobrinula Primorsko-goranska županija.

Dodajmo tome kako je prvi školski dan u Matičnoj školi Krk bio obogaćen i kazališnom predstavom Vitez željeznog srca koju su u školskom dvorištu za sve učenike nižih razreda izveli glumci pulskog Teatra Naranča.