Perspektivnu veslačicu Laru Nenadić primio krčki gradonačelnik

Izniman uspjeh mlade krčke veslačice Lare Nenadić na nedavno u Zagrebu održanom Hrvatskom veslačkom prvenstvu bio je razlogom da joj na tome čestita i gradonačelnik Darijo Vasilić tijekom kratkog druženja organiziranog 30. prosinca 2015. godine, u njegovom uredu.

Naime, ova perspektivna jedanaestogodišnja veslačica o svojim je sportskim iskustvima, nimalo laganim treninzima, ali i dosadašnjim pobjedama, svjedočila u društvu roditelja, koji joj pružaju svesrdnu podršku, ali i predsjednika omišaljskog Veslačkog kluba Glagoljaš, Deana Girotta.
Naime, na Hrvatskom veslačkom prvenstvu, odigranom početkom listopada na zagrebačkom Jarunu, Lara Nenadić, osvojila je titulu državne viceprvakinje, i to u samcu za kadetkinje (B). Međutim tom su iznimnom rezultatu prethodili i mnogi uspjesi na županijskoj i međužupanijskoj razini, što je naposljetku okrunjeno priznanjem dodijeljenim u sklopu posljednje organiziranog izbora za najbolje otočne sportaše, sportašice i sportske kolektive, i to u kategoriji sportašica do četrnaeste godine, gdje su joj društvo pravile kickboksačica Ela Znaor i judašica Nicol Čačić.
U kratkom razgovoru okupljenih, istaknuto je kako omišaljski veslački klub danas ima novu generaciju veslača koji u manjoj mjeri dolaze iz Omišlja, a u nešto većoj iz ostalih otočnih mjesta, pa tako i grada Krka, što predstavlja dobar razlog da se sredstva predviđena za sufinanciranje programa javnih potreba u društvenim djelatnostima, u dijelu koji se tiče Glagoljaša, za narednu godinu nešto i povećaju, jer Omišalj, u odnosu na čitav otok, i nadalje pruža najidealnije uvjete za bavljenje veslačkim sportom.
Na kraju prijema ovoj vrijednoj sportašici, koja sljedeće godine na državnom prvenstvu kreće u lov na pobjedu, uručena je zaslužena novčana nagrada, ali i zanimljiva foto-monografija Ljube Gamulina -  Jedra vjetra.