Ovogodišnju proslavu Dana škole obilježili dueti

Iako je Dan Osnovne škole Fran Krsto Frankopan vezan uz datum pogubljenja dvaju hrvatskih velikana Petra Zrinskog i Frana Krste Frankopana te se redovito obilježava 30. travnja, ove je godine u Matičnoj školi Krk radi blizine proljetnih i prvomajskih praznika učinjena iznimka te je proslava održana znatno ranije, i to već 02. travnja.

Na samom početku svečane priredbe, ravnatelj ustanove Serđo Samblić svojim je govorom učenike, nastavnike i uzvanike podsjetio na jedan značajan trenutak koji se prije 14 godina dogodio upravo 02. travnja kada je u Krku svečano otvorena nova osnovnoškolska zgrada, danas višestruko nagrađivano djelo arhitekta Idisa Turata koje na sjeveroistočnom rubu starog grada pridonosi skladnom spajanju urbane mase i sakralnog kompleksa.

Tema ovogodišnje proslave Dana škole bili su dueti, odnosno parovi, podrazumijevajući pritom bilo koju vrstu predstavljanja vezanog uz međusoban zajednički rad nastavnika, učenika ili pak nastavnika s učenicima. Prigodan program bio je, stoga, podijeljen u dva dijela. U prvome internom, i kao takvom (uglavnom) zatvorenom za javnost, najrazličitiji dueti odvijali su se u učionicama matematike, kemije, hrvatskog jezika, likovne kulture, povijesti, glazbene kulture i vjeronauka, pa čak i u školskoj sportskoj dvorani. Svaki program dueta trajao je 15-ak minuta, a pratili su ih učenici viših razreda. Nakon kraće pauze, započela je i službena, za javnost otvorena, školska priredba koju su, također, obilježili dueti, i to u recitiranju, glumi, plesu, pjevanju te jednome zanimljivom filmaškom izazovu koji se bavio aktivnostima poznatog krčkog brodomaketara Željka Skomeršića. Predstavljena je čak i dječjim rukama oslikana i uvezena skripta pod nazivom Mala kuharica nastala na satovima domaćinstva nižih razreda, a ondje stečene vještine učenica ocijenjene su čistim desetkom od strane uzvanika koji su sa zadovoljstvom degustirali njihove slatke i slane deserte.

Naposljetku, krčki gradonačelnik Darijo Vasilić mentorima i učenicima što su se iskazali na ovogodišnjim školskim natjecanjima za nagradu je uručio vrijedne knjige čiju je nabavu, kao i dosad u ovoj prigodi, financirao Grad Krk. Prema već ustaljenoj praksi, čitav školski kolektiv nakon odrađenog programa slavlje je, zajedničkim druženjem, zaokružio u prirodi Oaze Kraljice Mira.