Otvorenje Velike vijećnice uz tri filmske projekcije

Otvorenje Velike vijećnice Grada Krka, rekonstruirane, temeljito preuređenje i tehnički osuvremenjene, s novom funcijom kino dvorane, održat će se u petak, 06. travnja 2018. godine, s početkom u 20.00 sati, s time da je otvorenju moguće nazočiti isključivo uz predočenje pozivnice.

Nakon kratke službene ceremonije, bit će prikazana hvaljena hrvatska humorna drama Comic Sans, redatelja Nevija Marasovića, u kojoj su glavne uloge povjerene Janku Popoviću Volariću, Zlatku Buriću i Nataši Janjić.

Program (otvorenja) već se sljedećeg dana, 07. travnja, u 17.00 sati, nastavlja sinkroniziranom animirano-igranom avanturom Petar Zecimir (Peter Rabbit), redatelja Willa Glucka, čijim su protagonistima glasove posudili Luka Bulić, Hana Hegedušić, Tihana Lazović, Dušan Bućan i Franjo Dijak, nakon čega, u 20.00 sati, slijedi projekcija akcijske ZF avanture Igrač broj 1 (Ready Player One), redatelja Stevena Spielberga, u kojoj su glavne uloge odigrali Tye Sheridan, Olivia Cooke i Hannah John-Kamen. Iako su i ove projekcije besplatne, karte će ipak biti potrebno rezervirati putem online servisa mojekarte.hr, a koji će biti u funkciji od ovog četvrtka.

Projektom rekonstrukcije, uređenja i opremanja prizemlja upravne zgrade Grada Krka, vrijednim nešto više od 3,2 milijuna kuna, obuhvaćena je rekonstrukcija, uređenje i opremanje Velike vijećnice, ulazne aule, hodnika i pomoćnih prostorija. Velika vijećnica tako je preuređena u višenamjensku dvoranu s ukupno 112 mjesta, koja omogućava različite aktivnosti u tehnički primjerenim uvjetima, s time da je pored održavanja sjednica, skupova, prezentacija, edukacija, kazališnih predstava i manjih (komornih) koncerata, najatraktivnija njezina funkcija suvremene kino dvorane, čijom će tehnikom i sadržajima upravljati djelatnici krčkog Komunalnog društva Vecla. Prema tome, filmske predstave namijenjene odraslom gledateljstvu ondje će se organizirati svakog petka i subote u večernjim satima, s time da će subotnje poslijepodne biti rezervirano za dječje filmove. Cijena ulaznice za redovne projekcije (2D animirani ili igrani film) bit će 25,00 kn, dok matineje (projekcije koje započinju do 14.00 sati) donose nešto jeftiniju ulaznicu, i to po cijeni od 20,00 kn. Karte će, kao što je prethodno istaknuto, biti dostupne putem online servisa mojekarte.hr, a moći će se preuzeti i u sjedištu Vecle (Lukobran 5) u gradu Krku.

clanak_kino-krk-04.jpg