Održana kino projekcija Brešanovog filmskog hita

U Velikoj dvorani Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir održana je kino projekcija aktualnog filmskog hita Vinka Brešana - Svećenikova djeca.

Nakon poduže stanke, Centar za kulturu Grada Krka u suradnji s riječkom tvrtkom Lux Company odlučio je, obzirom na punu dvoranu (više od 250 posjetitelja), publici očito željnoj filmova ponuditi i jedan novi recentni domaći naslov. Nova Brešanova komedija tako govori o mladom svećeniku Fabijanu koji dolazi na mali dalmatinski otok, a u želji da poveća natalitet prepušta se čitavom nizu suludih akcija koje bi mu trebale pomoći u ostvarivanju zacrtanog. Već prvog vikenda prikazivanja Svećenikova djeca oborila su rekord, odnosno s impresivnih 33.759 gledatelja postala su domaći film s uvjerljivo najboljim kino otvaranjem od početka devedesetih. Redatelj Vinko Brešan tako je ostvario izniman uspjeh: od pet, u spomenutom periodu, najgledanijih hrvatskih kino filmova, režirao ih je čak tri (uz Svećenikovu djecu, tu su Kako je počeo rat na mom otoku i Maršal). U novom Brešanovom filmskom uratku glume Krešimir Mikić, Nikša Butijer, Dražen Kuhn, Marija Škaričić, Jadranka Đokić, Filip Križen, Zdenko Botić, Goran Bogdan, Stjepan Perić, Lazar Ristovski, Ana Begić, Ana Maras, Tihana Lazović, Ivan Brkić i Marinko Prga. Kino projekcije u gradu Krku trebale bi se nastaviti već u veljači, ali i tijekom ljetnih mjeseci, kao dio programa Ljetnih priredbi.