Odluka o izmjeni i dopuni Odluke o odvijanju i načinu organizacije javnog prometa

Na temelju članka 47. Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, a u vezi sa člankom 18. Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti, te člankom 22.a Zakona o sustavu civilne zaštite, Stožer civilne zaštite Republike Hrvatske, 10. svibnja 2020. godine, donio je Odluku o izmjeni i dopuni Odluke o odvijanju i načinu organizacije javnog prometa.

I. U Odluci o odvijanju i načinu organizacije javnog prometa za vrijeme trajanja proglašene epidemije bolesti COVID-19, točka I. mijenja se i glasi:

S obzirom na mogućnost prijenosa bolesti COVID-19, privremeno se, za vrijeme trajanja proglašene epidemije bolesti COVID-19, obustavlja:

– javni linijski prijevoz putnika u međunarodnom cestovnom prometu;

– javni međunarodni prijevoz osoba u željezničkom prometu.

II. U točki II. iza riječ: prigradskog prometa, dodaju se riječi: te javnog linijskog prijevoza u unutarnjem cestovnom prometu i javnog međugradskog prijevoza osoba u željezničkom prometu.

III. U točki IV. iza riječi: prigradskom prometu, dodaju se riječi: te javnom linijskom prijevozu u unutarnjem cestovnom prometu i javnom međugradskom prijevozu osoba u željezničkom prometu.

IV. U točki V. iza riječi: zdravstvo, zarez i riječi: samo za potrebe javnog gradskog i prigradskog prometa, brišu se.

V. Danom stupanja na snagu ove Odluke stavlja se izvan snage Odluka o uvođenju izvanrednog međugradskog prometa.

VI. Ova Odluka stupa na snagu 11. svibnja 2020. godine i objavit će se u Narodnim novinama.

Sve ostale odluke preuzmite: ovdje!

Prilozi: