Obavijest o radu ordinacija obiteljske medicine, pedijatrije, medicine rada, Dežurne ambulante i recentnim donacijama

S obzirom na postepeno popuštanje epidemioloških mjera, ordinacije obiteljske medicine na području otoka Krka, kao i Ordinacija pedijatrije, od 04. svibnja ove godine, radit će prema uobičajenom rasporedu, što znači da se dosadašnji način rada od kuće ukida.

Međutim, to ne znači umanjivanje mjera zaštite, stoga, iz Doma zdravlja Primorsko-goranske županije - Ispostave Krk, apeliraju da svi pacijenti prije dolaska u ordinaciju telefonski kontaktiraju svoje liječnike, točnije telefonski obave ono što je moguće, a za ono što nije dobit će termin za pregled u samoj ordinaciji, čime se pridonosi izbjegavanju nastajanja gužvi u čekaonicama. Na ulazu u kompleks Doma zdravlja Krk i nadalje će dežurati medicinske sestre koje će raditi epidemiološku anketu i mjeriti temperaturu svakoj osobi koja uđe u zgradu. Također, dislocirane ordinacije imat će zaključana vrata te će se na isti način postupati s pacijentima koji ulaze u njihove prostorije.

Ordinacija medicine rada tijekom svibnja radit će isključivo ponedjeljkom i srijedom, dok će obavijest o radu ordinacija dentalne medicine biti naknadno objavljena. Dežurna ambulanta u gradu Krku, smještena u prostoru Turističke ambulante, i ovog će vikenda biti dostupna od 08.00 do 16.00 sati.

Tome dodajmo i vijest kako je krčka ispostava Doma zdravlja Primorsko-goranske županije nedavno zaprimila donacije zaštitnih vizira i kirurških maski. Naime, Nacionalni centar tehničke kulture iz Kraljevice krčkim je zdravstvenim radnicima donirao 50 zaštitnih vizira izrađenih 3D-print tehnologijom, a Krojačka radnja Lea i Leon iz Krka još dva vizira iz vlastite proizvodnje. Prethodno, 500 zaštitnih kirurških maski Krčanima je donirala tvrtka VEZ Farmachem d.o.o. iz Zagreba. Te su donacije ravnomjerno raspoređene ordinacijama duž cijelog otoka.

Iz krčke ispostave Doma zdravlja Primorsko-goranske županije ovom se prigodom neizmjerno zahvaljuju svim donatorima te poručuju kako im zaprimljene donacije puno znače, posebice u vrijeme kada je redovita opskrba dovoljnim količinama zaštitne opreme, zbog višestruko povećanih potreba, itekako otežana!