Obavijest o obvezi izdavanja e-računa

Grad Krk obavještava da, sukladno Zakonu o elektroničkom izdavanju računa u javnoj nabavi (Narodne novine broj 94/18) te Direktivi Europskog parlamenta 2014/55/EU, od 01. srpnja 2019. godine na snagu stupa obaveza izdavanja elektroničkih računa (e-računa) prema obveznicima javne nabave.

Grad Krk kao javni naručitelj obveznik je javne nabave te će od 01. srpnja 2019. godine zaprimati račune i prateće isprave isključivo u elektroničkom obliku, odnosno putem centralne platforme. Račun izdan u papirnatom obliku vratit će se pošiljatelju, odnosno takav račun neće moći biti plaćen. Ističemo, da se ni skenirani račun u .pdf formatu te dostavljen mailom, također, ne smatra e-računom.

Stoga, obavještavaju se svi oni koji Gradu Krku šalju račune da od 01. srpnja 2019. godine moraju imati ugovorenu mogućnost slanja e-računa.

Servisu e-Račun može se pristupiti putem Financijske agencije ili informacijskog posrednika Moj e-Račun. U poslovnici Fine ili preko svog knjigovodstvenog servisa možete se dodatno informirati o načinu pristupanja servisu e-Račun.

Mail Grada Krka za servis e-Račun je: eracun@grad-krk.hr.

Važno: Svaki e-račun obvezno mora sadržavati vezu na ugovor ili narudžbenicu!

Grad Krk, Odsjek za proračun i financije

Prilozi: