Okrugli stol: Autizam - razbijanje predrasuda

Udruga Žene za otok (Krk) i Udruga za skrb autističnih osoba (Rijeka) organiziraju okrugli stol koji će se na temu Autizam - razbijanje predrasuda održati u četvrtak, 19. travnja 2018. godine, u Velikoj vijećnici Grada Krka, s početkom u 17.00 sati.

Hodogram događanja:

1. Što je autizam i kolika je njegova pojavnost u Hrvatskoj (vodič za roditelje)
  2. Rana intervencija - važnost ranog prepoznavanja
  3. Pedijatri u lokalnoj zajednici - važnost rane detekcije odstupanja djeteta
  4. Gdje roditelji mogu potražiti pomoć - lokalna mreža podrške obitelji
  5. Vodič kroz prava osoba s invaliditetom - informiranost roditelja i pomoć u ostvarivanju prava
  6. Iskustva - roditelji, učitelji, pomoćnici u nastavi
  7. Zaključci

Okrugli stol voditi će Lidija Penko i Ivanka Pejić iz Udruge za skrb autističnih osoba, a kao sudionici najavljeni su predstavnici Centra za socijalnu skrb Krk, Srednje škole Hrvatski kralj Zvonimir (Daria Papa), Osnovne škole Fran Krsto Frankopan (Vanja Modrušan, Sandra Ivanišević) i Osnovne škole Malinska-Dubašnica (Đana Krnčević).

Zadaća ovog događanja je dobiti točne informacije i znanja o poremećajima iz autističnog spektra, zatim osvijestiti predrasude te edukacijom i razbijanjem istih započeti izgradnju društva koje će biti otvoreno prema svima!