Nikola Kosić osvojio naslov prvaka, a seniori ekipnih prvaka (dvaju) međužupanijskih prvenstava u sportskom ribolovu

Natjecatelji krčkog Športsko-ribolovnog društva Lovrata iz tjedna u tjedan nastavljaju osvajati nova odličja. Naime, prošlog su vikenda održana dva veća natjecanja, i to: Međužupanijsko prvenstvo za juniore U-16 u Zadru i Međužupanijsko prvenstvo za seniore s obale u Rijeci.

Veliki uspjeh pritom je ostvario Nikola Kosić petnaestogodišnji član i natjecatelj Lovrate koji je u Zadru osvojio naslov međužupanijskog prvaka. U dvodnevnom natjecanju nastupilo je 48 natjecatelja iz 19 sportskih udruženja iz čitave Hrvatske. Lovilo se oba dana, na rivi trajektne luke Gaženica. Prvog dana Kosić je osvojio prvo mjesto u svome sektoru, ulovivši 17 primjeraka ribe ukupno teške 779 grama, zauzevši naposljetku ukupno osmo mjesto. Drugog dana, mladi sportski ribolovac ulovio je najviše riba te zaslužio naslov međužupanijskog prvaka, s devet zabilježenih negativnih bodova koliko je imao i drugoplasirani natjecatelj iz Ičića - Petar Pobar, no zbog boljeg dnevnog plasmanskog boda Kosić je završio na prvom mjestu, priskrbivši si i plasman na Državno prvenstvo koje će se održati u Puli, između 29. rujna i 01. listopada ove godine.

Istog vikenda u Rijeci je održano Međužupanijsko prvenstvo za seniore s obale na kojem su natjecatelji Lovrate - Tonči Babić i Milivoj Jurić - ostvarili izvrsne rezultate. Lovilo se, također, dva dana. Prvog dana na riječkom lukobranu, i to s unutrašnje strane, a drugog u Brodogradilištu 3. maj. U pojedinačnoj konkurenciji Tonči Babić osvojio je peto, a Milivoj Jurić šesto mjesto, a tim su se rezultatima plasirali na završno Državno natjecanje koje će se održati na domaćem terenu, u Baški, krajem studenog ove godine. Treba istaknuti da su oba spomenuta sportska ribolovca i prvog i drugog dana odnijela pobjedu u svojim sektorima. Prvog dana, Jurić je ulovio škarpuna teškog 400 grama, dok je drugog dana Babić ulovio ugora od 1.500 grama, što su ujedno bile najteže ribe natjecanja. U ekipnoj konkurenciji Lovrata je osvaja titulu međužupanijskog prvaka s četiri boda, i to ispred favorizirane ekipe zadarskog Športsko-ribolovnog društva Zubaca 1 sa ostvarenih sedam bodova, i trećeplasirane ekipe Športsko-ribolovnog društva Zubaca 2 s 10 bodova.