Natječaj Foto kluba Krk kao prilog očuvanju tradicije maslinarstva

Foto klub Krk raspisao je fotografski natječaj na temu Poklonimo se maslini, ponudivši tri kategorije, i to za najbolju fotografiju na prethodno navedenu temu, najbolju fotografiju koja će dokumentirati berbu maslina i fotografiju koja na Facebook profilu Kluba prikupi najveći broj lajkova.

Svi zainteresirani fotografi, amateri ili profesionalci, svoje fotografije mogu prijaviti tako da ih putem Facebook profila Kluba proslijede u njegov Inbox. Prijaviti se može najviše pet fotografskih radova po svakoj od dvije prvospomenute kategorije, s time da ih je prilikom prijavljivanja potrebno potpisati imenom i prezimenom te nasloviti.
Najbolje fotografije iz prve dvije kategorije odabrat će stručan tim u čijem su sastavu majstori fotografije Zoran Đorđević i Ivica Brusić Brujo te specijalistkinja digitalne fotografije i obrade Marijana Kirasić Nekić, dok će nagrađenu fotografiju iz treće kategorije svojim glasovima izdvojiti korisnici Facebooka.
Natječaj je otvoren za sve zainteresirane fotografe (neovisno o mjestu prebivališta), izuzev članova žirija i vodstva Kluba. Sudionici natječaja oslobođeni su obveze plaćanja kotizacije. Fotografije proglašene najboljima za nagradu će biti isprintane na formatu 45x30 cm, a fotografi nagrađeni bocom domaćeg ekstra djevičanskog maslinovog ulja
Ovim natječajem, otvorenim sve do 07. studenog, Fotok klub Krk daje svoj prilog očuvanju tradicije maslinarstva. Dodjela nagrada najboljim fotografima održat će se u puntarskoj Galeriji Toš, 13. studenog 2016. godine, s početkom u 19.00 sati.
Uz to što je objavio natječaj, Foto klub Krk nedavno je najavio i napredni tečaj fotografije koji se planira realizirati između 05. studenog i 17. prosinca, a o temama kao što su portretna, sportska ili noćna fotografija tom će prigodom kazivati fotografi Ivica Brusić Brujo, Aleksandar Tomulić, Sebastijan Sindičić i Marijana Kirasić Nekić. Cijena tečaja iznosi 100,00 kn, s time da ga školarci i studenti mogu pohađati besplatno, a radi sudjelovanja svi zainteresirani mogu se prijaviti mailom na fotoklubkrk@gmail.com, telefonom na 091 399 00 66 (Marijana Kirasić Nekić), odnosno putem Facebook profila Kluba.