Na temu Smijeh za dugi vijek raspisan literarni natječaj za mlade otočane

Multimedijalna udruga Krčka beseda i Interent portal otok-krk.org raspisuju tradicionalni jesenji natječaj za najbolji učenički literarni rad na temu Smijeh za dugi vijek. Forma mu nije zadana, što znači da može biti proza ili pjesma, iako je poželjno da bude napisan na jednom od otočnih dijalekata.

U natječaju mogu sudjelovati svi učenici osnovnih i srednjih škola s područja otoka Krka. Prijavljeni rad mora biti potpisan punim imenom i prezimenom, adresom, razredom i školom čemu treba pridodati i kontakt telefon te sve zajedno poslati na e-mail adresu otokkrk.org@gmail.com, zaključno do 20. studenog 2016. godine.
Žiri u sastavu književnice Elfride Mahulje te profesorica Eme Jedrlinić i Marije Ban izabrat će najbolji učenički uradak u kategorijama osnovaca i srednjoškolaca, a autori će biti nagrađeni plaketom, knjigom i pretplatom u Gradskoj knjižnici Krk za narednu godinu. Nagrade će tako, u povodu Svjetskog dana pjesništva, bit će uručene 21. ožujka 2017. godine, a najuspjelije uratke očekuje i objava na stranicama Interent portala otok-krk.org.