Na temu Gore! raspoisan literarni natječaj za mlade otočane

Multimedijalna udruga Krčka beseda i nezavisni Interent portal otok-krk.org raspisuju tradicionalni jesenji natječaj za najbolji učenički literarni rad na temu Gore! (riječ je o asocijativnom pojmu koji ne mora biti u naslov uratka). Forma mu nije zadana, što znači da može biti proza ili pjesma, iako je poželjno da bude napisan na jednom od otočnih dijalekata.

U natječaju mogu sudjelovati svi učenici osnovnih i srednjih škola s područja otoka Krka. Prijvljeni rad mora biti potpisan punim imenom i prezimenom, adresom, razredom i školom čemu treba pridodati i kontakt telefon te sve zajedno poslati na e-mail adresu otokkrk.org@gmail.com, zaključno do 29. studenog 2015. godine.
Žiri u sastavu književnice Elfride Mahulje te profesorica Eme Čišić i Marije Ban izabrat će najbolji učenički uradak u kategorijama osnovaca i srednjoškolaca, a autori će biti nagrađeni plaketom, knjigom i pretplatom u Gradskoj knjižnici Krk za narednu godinu. Nagrade će tako, u povodu Svjetskog dana pjesništva, bit će uručene 21. ožujka 2016. godine, a najuspjelije uratke očekuje i objava na Interent portalu otok-krk.org.