Na literarnom natječaju nagrađeno dvoje krčkih školaraca

Na natječaj za najbolji literarni uradak kojem je tema bila Moji djed i baka, što su ga nedavno raspisali Multimedijalna udruga Krčka beseda i nezavisni Interent portal otok-krk.org, ukupno je pristiglo 17 radova osnovnoškolaca s područja čitavog otoka Krka.

Žiri u sastavu književnice Elfride Matuč Mahulje te profesorica Eme Čišić i Marije Ban pregledao je sve pristigle radove koji su mogli biti prozna ili pjesnička djela, odlučivši dodijeliti dvije prve nagrade, po jednu za učenike nižih, odnosno viših razreda osnovne škole. U kategoriji mlađih osnovnoškolaca, pored 11 pristiglih uradaka, odlukom žirija, prvu nagradu zaslužila je Elizabeta Lončarić, učenica četvrtog razreda Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Matične škole Krk, dok je u kategoriji starijih osnovnoškolaca, pored šest pristiglih radova, prvonagrađeni Jan Bušljeta, učenik sedmog razreda iste škole.
Zaslužene nagrade - plakete i knjige - krčkim književnim nadama bit će uručene 21. ožujka, naredne godine, na tradicionalnoj proslavi Dana pjesništva, dok im članske iskaznice Gradske knjižnice Krk, kao dokaz o osvojenoj jednogodišnjoj pretplati, uskoro stižu na kućnu adresu.