Na literarnom natječaju nagrađene Marija Toljanić i Miriam Volarić

Na nedavno zaključen natječaj Multimedijalne udruge Krčka beseda i nezavisnog Interent portala otok-krk.org kojim se tražio najbolji prozni ili literarni uradak na temu Gore! prispjelo je sedam radova mladih talentiranih otočana.

Nakon što je žiri u sastavu književnice Elfride Matuč Mahulje te profesorica Eme Čišić i Marije Ban pregledao zaprimljene rukopise odlučio je dodijeliti po jednu nagradu, i to za učenike osnovne, odnosno srednje škole. U kategoriji osmoškolaca tako je nagrađena polaznica sedmog razreda Osnovne škole Fran Krsto Frankopan - Područne škole Vrbnik Marija Toljanić iz Vrbnika, dok je nagrada u srednjoškolskoj kategoriji prispjela u ruke još jedne mlade Vrbenčanke - Miriam Volarić, inače učenice prvog razreda gimnazije Srednje škola Hrvatski kralj Zvonimir.
Nagrađenim pjesnikinjama zaslužene plakete i knjige svečano će se uručiti 21. ožujka 2016. godine na tradicionalnoj otočnoj proslavi Dana pjesništva, dok će im članske iskaznice Gradske knjižnice Krk s darovanom pretplatom za narednu godinu stići poštom na kućne adrese.