Mladi daroviti otočani u znanoj novigradskoj Školi stvaralaštva

Kao i prethodnih godina daroviti krčki osnovnoškolci sudjeluju u radionicama znane Škole stvaralaštva Novigradsko proljeće. Naime, radi se o smotri darovitih učenika koji se u okviru izvannastavnih aktivnosti bave stvaranjem u različitim jezično-umjetničkim područjima (riječ, zvuk, slika, pokret), a njihovi su mentori, učetilji koji dijele slične interese.

Organizatori ovog događanja su Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta te Agencija za odgoj i obrazovanje, a domaćin novigradska Osnovna škola Rivarela. Program škole obuhvaća rad u osamnaest višestruko heterogenih, cjelodnevnih radionica u korelaciji s nastavnim sadržajima, koje u sedmodnevnom radu ostvaruju unaprijed dogovorenu temu. Ove godine, u povodu 40. godišnjice Škole stvaralaštva i 26. godišnjice Novigradskog proljeća, odlučeno je da to bude - lađa.
Ovogodišnje izdanje škole održati će se između 18. i 25. travnja, a pored zavidnog broja sudionika s prostora čitave Hrvatske u njezinu će se radu zasigurno iskazati i krčki osnovnoškolci: Laura Jurina (MŠ Krk, pjevanje), Petra Turčić (MŠ Krk, pjevanje), Dora Dunato (PŠ Dobrinj, pjevanje), Monika Nonveiller (PŠ Dobrinj, pjevanje), Bernarda Galjanić (PŠ Punat, scenska), Sara Šulina (PŠ Punat, slikarstvo), Ana Karabaić (PŠ Punat, pjevanje), Dora Blažević (PŠ Punat, scenska glazba), Nora Mihajić (PŠ Punat, scenska), Melanie Robl (PŠ Punat, pjevanje), Michelle Robl (PŠ Punat, pjevanje), Luka Vadnov (PŠ Vrbnik, scenska), Ana Vadnov (PŠ Vrbnik, lutkarska), Dina Antić (PŠ Vrbnik, pjevanje), Lucija Avsec (PŠ Vrbnik, slikarsko-scenografska), Miriam Volarić (PŠ Vrbnik, slikarsko-scenografska) i Ljubica Toljanić (PŠ Vrbnik, pjevanje).
Značajnu podršku sudjelovanju mladih darovitih otočana u novigradskim radionicama omogućile su jedinice lokalne samouprave otoka, i to svaka za učenike sa svoga područja.