Mlade krčke atletičarke županijske prvakinje u školskom ekipnom krosu

Članice Atletskog kluba Krk - Petra Ljutić, Andrea Orlić i Marija Kirinčić - istrčale su iznimno kvalitetnu utrku na prvenstvu škola Primorsko-goranske županije zasluživši prvo mjesto. Nadalje im slijedi nastup u poluzavršnici, odnosno sraz s pobjednicama u Istarskoj, Karlovačkoj i Ličko-senjskoj županiji.

Ovu utrku na 1.000 m obilježila je zaista velika gužva na startu nakon koje su tri izdvojene natjecateljice zauzele sredinu liste. Međutim, nastavile su napredovati u poretku prema cilju da bi konačno zauzele drugo (Petra), četvrto (Andrea) i šesto (Marija) mjesto.
Osvojeno ekipno zlatno odličje postaje još značajnije ako u obzir uzmemo činjenicu da su dvije od triju natjecateljica tek učenice petog razreda.
Momci nisu bili toliko uspješni, ali za prvi nastup na školskom ekipnom krosu četvrto mjesto u ukupnom plasmanu predstavlja vrlo dobar rezultat. Najuspješniji je bio Luka Kosić, a potom slijede Kristijan Žužić, David Katunar i Luka Karabaić.