Melodije Istre i Kvarnera - MIK: Opatija, Rijeka, Barban i Krk domaćini, 18 novih skladbi nikad raznovrsnijeg izričaja

Jedan od najstarijih i jedini hrvatski putujući festival Melodije Istre i Kvarnera - MIK, i ove će godine svojom festivalskom karavanom plijeniti pozornost glazbenog svijeta i publike, a kako to uvijek biva, predstavit će nove skladbe te tako potvrditi status čuvara glazbene tradicije i baštine našeg podneblja. I ovog će se puta izmjenjivati tradicionalni i suvremeni izričaji, i to na zadovoljstvo mnogobrojne publike koja svoj omiljeni festival posjećuje gdje god gostovao.

Ovogodišnje izdanje Melodija Istre i Kvarnera 19. lipnja kreće iz Opatije, a dan kasnije, 20. lipnja, pjevat će se u Rijeci, dok će se na prvi dan ljeta, 21. lipnja, festivalska večer po prvi put održati u Barbanu. Općina Barban bit će zajednički domaćin s općinama Svetvinčenat, Marčana i Ližnjan, s kojima će se, narednih godina, izmjenjivati kao domaćin. Festivalsku završnicu ove će godine ugostiti grad Krk, s time da je 23. lipnja na redu generalna proba kao priprema za veliko finale 24. lipnja. Obje glazbene večeri odvijat će se na slikovitom Trgu krčkih glagoljaša. Ovaj omiljeni festival Krk će ugostiti jubilarni, 20. put, a po drugi put finalnu večer, nakon one održane sada već daleke 1999. godine. Podsjetimo, Grad Krk zajednički je domaćin festivala s općinama Malinska-Dubašnica i Punat te se s njima izmjenjuje u domaćinstvima. Nadolazeće izdanje festivala ponudit će nikad širu lepezu glazbenih izričaja, a publika će iznova birati svoje omiljene skladbe, koje će na finalnoj večeri biti i nagrađene.

Ponovno će se spajati poznata i nova imena, baš onako kako to festival oduvijek čini, a njihovo predstavljanje publici omogućili su: Istarska županija, Primorsko-goranska županija, Grad Rijeka, Grad Krk, Grad Opatija, Grad Kastav, Općina Malinska-Dubašnica, Općina Punat, Općina Barban, Općina Svetvinčenat, Općina Marčana, Općina Ližnjan, Turistička zajednica Grada Rijeke i Turistička zajednica Kvarnera.

Publika će uskoro, putem internetske stranice festivala, YouTube kanala i društvenih mreža moći čuti sve skladbe odabrane na ovogodišnjem natječaju što ih je stručno povjerenstvo ocijenilo najboljima. Mikovska karavana je, kao i uvijek, nestrpljiva da sve što je pripremila podijeli sa svojom publikom, a tko će, nakon prošlogodišnje pobjednice Karin Kuljanić, osvojiti najviše glasova publike, saznat ćemo u gradu Krku, 24. lipnja…

Nazivi skladbi, izvođača i autora, prema abecednom redu:

BIT ĆEŠ SE MOJE | Božidarka Matija Čerina i ž.v.s. Luštrin

Nataša Klarić - Branka Kržik Longin

GUŠTAN MORE | Melanija

Robert Grubišić - Mirjana Bobuš

ISTRIA MIA | Eleonora Dobrović i Luka Brgić (harmonika)

Bruno Krajcar - Giacomo Scotti

JA BIN JOPET BIJA NJEN | Lado Bartoniček