Mališani, pripremite se za druženje sa sv. Nikolom!

Ni ove godine, mališanima omiljen svetac neće zaobići grad Krk. Zanimljiv program u čast poznatog zaštitnika djece, pomoraca i putnika započinje već 29. studenog i traje sve do 06. prosinca.

Galerija Decumanus tako će iznova, između 29. studenog i 05. prosinca, postati pošta sv. Nikole gdje će svako dijete dobiti priliku da mu u veliki sandučić ostaviti poruku s ispisanom ili iscrtanom željom. Međutim, svi oni koji ne stignu do sandučića svoje će mu pisamce moći predati osobno, jer 05. prosinca, u 17.00 sati, milosrdni svetac i njegova raspoložena pratnja brodom pristaju u Krčku luku gdje će ih dočekati raspjevani i rasplesani Mići Boduli, ali i glasna povorka krčkih limenjaka. Druženja sa sv. Nikolom, uz neizostavnu podjelu poklon-paketa, nastavljaju se već 06. prosinca, i to najprije u sklopu veselih školskih i vrtićkih priredbi, dok će između 15.00 i 18.00 sati, u Galeriji Decumanus, na red da mu se povjere kakvi su tijekom godine bili doći i oni najmlađi. Kao i dosad, događanja koja se priređuju sv. Nikoli u čast priređuje Centar za kulturu Grada Krka.

Program:

29. studenog - 05. prosinca 2019. | cjelodnevno

Galerija Decumanus

→ Pošta sv. Nikole

05. prosinca 2019. | 17.00

Krčka riva, ispred Hotela Marina

→ Doček sv. Nikole

• Dječji pjevački zbor Mići Boduli
  • Gradska glazba Krk

06. prosinca 2019. | 08.30 - 12.30

DV Katarina Frankopan Krk/Vrh i OŠ Fran Krsto Frankopan Krk/Vrh

→ Druženja sa sv. Nikolom i podjela-poklon paketa školarcima