Mališani iz Dječjeg vrtića Katarina Frankopan Krk prigodnim aktivnostima obilježili Europski dan oralnog zdravlja

Od početka pedagoške godine u Dječjem vrtiću Katarina Frankopan Krk, u njegovoj matičnoj i svim područnim jedinicama, vrijedno se planiraju i provode brojne aktivnosti vezane uz njegu i skrb za zdravlje djeteta. A posebno ih raduje kada u njihovu realizaciju mogu uključiti i šire okruženje, i to s namjerom da djeci priskrbe što raznovrsnija iskustva, ali i pridonesu afirmaciji ranog i predškolskog odgoja u lokalnoj zajednici.

Nakon što su se nedavnim aktivnostima Gradskom društvu Crvenog križa Krk pridružili u obilježavanju Svjetskog dana prve pomoći, ovog su puta u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Primorsko-goranske županije obilježili Europski dan oralnog zdravlja, jer u vrtiću se već dugi niz godina inzistira na oralnoj higijeni, a prema tome i na razvijanju zdravih životnih navika od malih nogu. Tim je povodom u holu ordinacije školske medicine Doma zdravlja u Krku, u suradnji s Centrom za kulturu Grada Krka, postavljena prigodna izložba radova djece i odgojitelja na temu oralnog zdravlja koja se može razgledati sve do 22. rujna. Također, u ime čitave Ustanove, njezinoj ravnateljici Ireni Žic-Orlić dodijeljena je diploma za promicanje oralnog zdravlja poticanjem redovitog četkanja zuba u sklopu programa Unaprjeđenje oralnog zdravlja djece i mladih u Primorsko-goranskoj županiji: Zdravi zubi - sretan dječji osmijeh. Samoj dodjeli koja se odigrala među izloženim radovima, pored vrtićaraca iz Krka svjedočili su i mališani iz Vrha, a osim izložbe ovo je bila jedinstvena prilika da razgledaju kako ordinaciju školske medicine tako i onu stomatološku. Dr. Vanja Tomac i medicinska sestra Irena Mrakovčić malim su posjetiteljima, pritom, na njima prilagođen način pojasnili svoje profesionalne uloge te ih pripremili za nadolazeći pregled prije upisa u osnovnu školu. Jednako zanimljivo bilo je i u stomatološkoj ordinaciji dr. Marine Polonijo Grdinić koja je djeci, po pregledu zubića, podijelila medalje za hrabro sjedenje na zubarskom stolcu te tako pridonijela savladavanju nelagode koja se često javlja pred zubarski pregled, a u znak zahvalnosti, vrtićarci su je nagradili onime što najbolje znaju - pjesmom.