Local Bike Tour: Dvije biciklističke ture okolicom grada Krka

Omišalj, Njivice, Malinska, Krk i Punat, već popularne i prepoznatljive turističke destinacije otoka Krka, uz ostale programe, ovoga su ljeta odlučile predstaviti i zajednički kalendar događanja kojim svim gostima omogućavaju uživanje u tradicijskim, kulturnim i sportskim sadržajima, bez obzira u kojoj se destinaciji nalazili.

Dijelom tog zajedničkog kalendara su i besplatne vođene biciklističke ture - Local Bike Tour, namijenjene svim ljubiteljima aktivnog odmora, što znači da do dvadesetak prijavljenih sudionika dan može provesti u razgledavanju pojedine destinacije, tj. njezinih brojnih prirodnih, kulturnih i povijesnih znamenitosti, a sve to na zasigurno najpopularnijem otočnom prijevoznom sredstvu - biciklu!

Dvije nadolazeće krčke biciklijade na redu su 27. kolovoza i 10. rujna 2020. godine. One podrazumijevaju turu dugu 23 kilometara (s usponom od 370 metara) prilagođenu obiteljima, odnosno svim uzrastima. Vozi se trasom: Krk - Kimpi - Kaštel - Lakmartin - Muraj - Kornić - Krk, a start i cilj bit će postavljeni kod Sunčanog sata na Gradskoj rivi. Polazak biciklista planiran je u 09.00 sati. Sudjelovanje je posve besplatno, iako je broj biciklista ograničen zbog poštivanja trenutnih epidemioloških mjera. Prijave se zaprimaju e-mailom na: tic@tz-krk.hr (ime, prezime i broj telefona sudionika; podatak o smještajnom objektu). Za organizaciju krčkog programa zadužena je Turistička zajednica Grada Krka u suradnji sa u Infinity sport - Bike centrom Krk.

za_naslovnicu2.jpg

Program:

1) 27. 08. 2020. (četvrtak), Gradska riva - Sunčani sat, 09.00 (start)

Local Bike Tour: Krk - Kimpi - Kaštel - Lakmartin - Muraj - Kornić - Krk

Dužina: 23 km / Uspon: 370 m

Prijave i dodatne informacije na: tic@tz-krk.hr

Sudjelovanje je besplatno, a broj sudionika ograničen.

Obvezno je nošenje zaštitne kacige!

2) 10. 09. 2020. (četvrtak), Gradska riva - Sunčani sat, 09.00 (start)

Local Bike Tour: Krk - Kimpi - Kaštel - Lakmartin - Muraj - Kornić - Krk

Dužina: 23 km / Uspon: 370 m

Prijave i dodatne informacije na: tic@tz-krk.hr

Sudjelovanje je besplatno, a broj sudionika ograničen.

Obvezno je nošenje zaštitne kacige!